JamesDean

Hectopat
Daha fazla  
Şimdiden ilgilendiğiniz için herkese teşekkür ederim.

Bundan 4-5 gün önce bir mmorpg oyun yükledim. Yaklaşık 4-5 saat oynadım bu saat zarfının sonunda ekranda görüntüler birbirine girdi. PC dondu ve mavi ekran hatası aldım ve ATİKMPAG.SYS bilmem ne dedi.
Kapattım açtım her şey düzeldi, oyuna tekrar girdim 5 dakika kadar daha oynadım aniden tekrar renkler birbirine karıştı pc dondu ve atikmpag.sys hatasını bir kez daha aldım.

Bundan sonra bilgisayarımı her açışımda en az 3 defa kapa aç yapmak zorunda kalıyorum, sürekli renkler birbirine giriyor ve Windows açılırken atikmpag.sys hatasını alıyorum. Ayrıca ekranda hafif hafif dalgalanmalar oluyor Windows açılırken veya yüklerken.

Hata almadığım ve pc açıldığı takdirde ise sadece Metin2 oyununu rahat bir şekilde çalıştırıp oynayabiliyorum. Onun haricinde League of legends veya diğer bütün oyunlara girer girmez renkler tekrar birbirine karışıyor ve aynı hatayı alıyorum. Ayrıca o başta belirttiğim 20gb'lık oyunu tamamen silmek zorunda kaldım belki düzelir diye. 2 Defa dosyalarımı sakla seçeneği ile format attım düzelmedi, bir kez de her şeyi sıfırla diyerek formatladım bu gün ama gene sorunu yaşıyorum.

Dipnot : Özellikle değinmek istedim sadece Metin2 oyunu düzgün biçimde açılıyor, biraz tuhaf ama :) Video izlerken sorun yaşamıyorum. Bu arada Windows 10 x 32 bit kullanıyorum. Ekran kartım ( AMD - Ati
) HD 3000 serisi - 3650 overclock.

Cevaplarınızı en kısa sürede bekliyorum, teşekkürler.

Sana Steam community'den bulduğum bir çözümü atayım ingilizce malesef.

[SOLVED]

Pre Fix: Update your windows 10 with the latest fixes.

1. Uninstall Display drivers from Device Manager.
2. Download and and unzip *Display Driver Uninstaller.exe*. (No viruses/trojan here)

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

3. Download AMD Catalyst 14.9 Drivers for Win7/8.1 (link is for 64bit)

http://www.techpowerup.com/downloads/2405/amd-catalyst-14-9-software-suite-vista-7-8-64-bit/mirrors

4. Reboot in Safe mode (start -> run -> msconfig -> turn the safemode checkbox on)
5. Run the Display Driver Uninstaller.exe (at the top left, Click on Options, select your video card brand). Select the delete all files (even though is says "Not Recomended")
6. Run the Catalyst drivers installer. Turn off all options except Catalyst install manager and Display drivers.
7. Reboot in normal mode.
8. Enjoy Witcher 3 on Windows 10.

Çevirebilen varsa lütfen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı