HD 4000 4 MB Sorunu

ah şu 1600x900 ü çözemedim gitti. 1 seneden beri ne mav de çözebildim şimdi de yosemite den yazıyorum ama ekran aynı 4mb. ne chameleon ne clover ikisiyle de halledemedim.

sizin konuya yüklenmiş oluyorum ama ;
Tam_ekran_9_07_2015_03_55.jpg Tam_ekran_9_07_2015_04_03.jpg Tam_ekran_9_07_2015_04_04.jpg

clover ve chameleon la 0x01660004 değeriyle boot edince tanıyor ama bu sefer de ekran rengarenk bozukluk oluyor. hatta o zaman ekran akıcı ve değer de 1024mb olarak tanınıyor ama. orta yol bulamadım :D

GraphicsEnabler yes yada no boot pliste ekle yada
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>HD4000PlatformId</key>
<string>01660003</string>
yada
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes or No</string>
<key>IGPEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>IGPlatformID</key>
<string>01660003</string>
@b.oz bunu dene. Chameleon kullanıyorsun sanırım. Olmazsa 01660009 ile dene.

hem chameleon hem de clover yüklü clover uefi olarak açılıyor, chameleon ise legacy de açılıyor. onu da tam anlamadım zaten :D dual boot yapıyorum şimdi ayrı disklerden, o yüzden clover benim için daha iyi olur tabi ama bunu bi chameleonla deneyeyim teşekkürler.

Ekran kartın Chameleon tarafından belirlenmiş. Son mesajımda dediğim gibi dene. Olmaz ise temiz bir kurulum yap ve sadece clover kullan. Mesajına etiketle beni yardımcı olurum.
0x01660004 ile GraphicsEnabler=No ile deneyin. Ekran rengarenk olucak mı?

Son düzenleme:
malesef bakın kaç saat oldu neler denedim neler yine sonuç hüsran :D en ideal 0x01660004 le çalışıyor değer olarak algılıyor yine 1024 ama ekran her türlü rengarenk. sanırım ayrı konu açmam gerekicek başka bir zaman. yine de teşekkür ederim @Uygar Serbest

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı