HD 4450 kartı takınca görüntü gelmiyor ve fare, klavye çalışmıyor

Electrolux

Femtopat
Kasa kargoyla geldi ilk açtım çalıştı sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açınca fan çalışıyor ama görüntü gelmiyor, mouse ve klavye ışığı yanmıyor hiçbir şey çalışmıyor. Mouse çıkarıp takıyorum saniyelik LED'i yanıyor ama yine gidiyor çalışmıyor. Anakarta (onboard) takıyorum açılıyor her şey çalışıyor. Fırını 200 dereceye verdim, attım fırına 5 dk yine fayda etmedi. 2. kez 200 derecede ısıtılmış fırına attım ama bu sefer üst rafa bıraktım. Üstündeki silindir tüp gibi olan elektronik parça neyse artık 10 dakikada kızartma oldu üstünden duman çıkıyordu ama bu beni yıldırmadı sildim tekrar taktım patlamadım ama çalışmadı da. Bu işe son noktayı Technopat koyar dedim ve yorumları bekliyorum. Ekran kartı yok, onboard kullanıyorum ve film izlerken FPS düşük hissediyorum yenisi almadan bir sorayım dedim. Malum 2. el piyasasında 2006 çıkışlı hurda bile 150 TL. Anakarta takılan pin falanda yok. Sapphire HD 4450.

737ece3433b767df0ba11dc6bd0c8204.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam neden ekran kartını insan fırına atar? Siz bence ümidi olan ekran kartının ümidini de almışsınız.
Ekleme yapayım 200derecede çatlak lehimlerin tekrardan düzelmesi için yapmışsınız fakat sadece o kısıma yapmanız gerekti başka türlü kart bu şekilde zarar görüyor. Zaten bu iş için çatlayan lehim kısmına sıcak hava üfleyen özel cihazlar var. Olmadı bir gösterin çok fazla fiyat çıkarırsa mecburen yeni alacaksınız.

Son düzenleme:
Hocam neden ekran kartını insan fırına atar? Siz bence ümidi olan ekran kartının ümidini de almışsınız.
Ekleme yapayım 200derecede çatlak lehimlerin tekrardan düzelmesi için yapmışsınız fakat sadece o kısıma yapmanız gerekti başka türlü kart bu şekilde zarae görüyor.
İlk atışımda folyo ile gereken kısımları kapattım ama düzelmediği için 2. seferde komple fırına vereyim dedim. Anakart mı sorunlu yoksa ekran kartımı karar veremedim. O yüzden ekran kartı alıp almamakta kararsız kaldım. Monitör Paris, kasa Hakkari, sistem toplayacağım dolar düşsün diye beklerken TL idam edildi. :)

İlk atışımda folyo ile gereken kısımları kapattım ama düzelmediği için 2. seferde komple fırına vereyim dedim. Anakart mı sorunlu yoksa ekran kartımı karar veremedim. O yüzden ekran kartı alıp almamakta kararsız kaldım. Monitör Paris, kasa Hakkari, sistem toplayacağım dolar düşsün diye beklerken TL idam edildi. :)
Maalesef düşer diye bekliyoruz hep tam tersi. Neyse tekrardan geçmiş olsun.

Ekran kartını takarken fanlar dönüyor ama görüntü gelmiyor. Anakart mouse, klavye her şeyi devre dışı bırakıyor. Ekran kartı yanmış mı yoksa kısa devre mi oldu onu merak ediyorum çünkü ilk açtığımda çalıştı daha sonra böyle oldu. Bu tip arızanın ismi nedir merak ediyorum.

Geri
Yukarı