HD 4600 fanı dönmüyor

icelemin42

Centipat
Daha fazla  
SpeedFan uygulamasını açtım GPU sıcaklık değeri bilgisayar boşta olmasına rağmen 70-75C arası gidip geliyordu ve kasanın içini açtım ekran kartı fanım dönmüyor. Fanı makine yağı ile yağladım biraz kendi elimle döndürmeye çalıştım fakat olmadı. Ben de fanı ekran kartı üzerindeki bağlanan yere taktım ve elimde döndürmeye çalıştım fakat sanki kitlenmiş gibi dönmüyordu çok zor dönüyordu o da. Kendi elimle ben bu fanı değiştireyim mi? Ne yapayım bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Kartın modeli ATI Radeon HD 4600 Series diye geçiyor.

İmkanınız varsa içini açmayı deneyebilirsiniz, bendede biraz üst modeli var, hem açmışkentermal macununuz varsa yenilemiş olursunuz. büyük ihtimal kablolamada sıkıntı olmuş olabilir veyahut kart eğer psudan gelen kablo ile besleniyorsa kablo portunu değiştirmeyi deneyin.

İmkanınız varsa içini açmayı deneyebilirsiniz, bende de biraz üst modeli var, hem açmışkentermal macununuz varsa yenilemiş olursunuz. Büyük ihtimal kablolamada sıkıntı olmuş olabilir veyahut kart eğer PSU'dan gelen kablo ile besleniyorsa kablo portunu değiştirmeyi deneyin.

İçini açtım fakat ne yapacağımı bilmediğim için soğutma bloğunu temizleyip termal macunu yeniledim, hayır PSU'dan gelen bir kablo yok.

Söküp temizlemen gerekiyor olabilir.

Zaten temizledim.

İçini açtım fakat ne yapacağımı bilmediğim için soğutma bloğunu temizleyip termal macunu yeniledim, hayır PSU'dan gelen bir kablo yok.

Zaten temizledim.
Ben hd3650 ye kasa fanı yapıştırdım 8cm öyle kullanıyorum.
@noXtenn komikse yeni bir kart alabilirsin bana.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı