HD 4800 sistemde CPU %100 oluyor

kurtomerdfd01

Hectopat
Daha fazla  
Zula oynarken düşük ayarda işlemci 98-97 civarında kullaniliyor. Kasma olmuyor ama 100 olunca 75 FPS veriyor ama sanki 25 30 FPS gibiymiş gibi oluyor. %100 olunca drop giriyor oyunuma yani işlemcim oyunda %100 kullanıyor ve ekran karti 10 20 kullanıyor sadece. Nasıl çözerim bunu?
Sistem, AMD X2 270
ATI Radeon HD 4800 1 GB 256 Bit
8 GB RAM 1333MHz

Hocam, rekabetçi oyunlar daha çok işlemci odaklı. Yapabileceğiniz fazla bir şey yok.

Grafik ayarlarını yükseltip GPU tüketimini artır. Bunun dışında oyunun da sorunu gibi duruyor. İstediği sistem gereksinimlerine göre yüksek CPU tüketiyor. Destek sistemlerine sorunu yazabilirsin. Ne kadar dikkate alırlar gerçi bilemiyorum. Pay to win oyun ile gelir sağlayan şirketten pek iyi bir destek de beklemiyorum.

Grafik ayarlarını yükseltip GPU tüketimini artır. Bunun dışında oyunun da sorunu gibi duruyor. İstediği sistem gereksinimlerine göre yüksek CPU tüketiyor. Destek sistemlerine sorunu yazabilirsin. Ne kadar dikkate alırlar gerçi bilemiyorum. Pay to win oyun ile gelir sağlayan şirketten pek iyi bir destek de beklemiyorum.
Hocam iyi de grafikleri yükseltirse bu sefer de işlemci yetersiz kalır. İşlemcisi daha iyi olsa öyle çözülür ama işlemci yetmezse 10 FPS üstü alamazsınız o ayarlarda.

Olur da günün birinde yeni bir işlemci almayı düşünürsen, bir yandan da işlemci için iyi bir soğutucu alman gerekecek. İkisini aynı günlerde aradan çıkarman iyi olur. Yoksa bu sefer de aldığın işlemci ısınır ve başladığın yere dönersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı