HD 4850 değiştirirsem sizce değmesi için en az hangi kartı değerlendirmeliyim

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 14 Aralık 2010 tarihinde başlatılan konu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.553
    Yer:
    İstanbul
    Şu anda sahip olduğum sistem Gigabyte P35-S3G anakart üzerinde Intel Core2Duo E8400 3.00 Ghz işlemci 2GB Kingston RAM , ve ATI HD4850 ekran kartı.
    Öncelikle sizce işlemcimi değiştirmeme gerek var mı sizce yoksa bir süre daha idare eder mi?
    Ekran kartımı HD57XX ile değiştirmek niyetindeyim ama son sayınızda HD4850 nin bu kartlardan daha hızlı olduğunu belirtmişsiniz. Elimde ki kartı değiştirirsem sizce değmesi için en az hangi kartı değerlendirmeliyim; ATI olmak kaydıyla.
    Ayrıca elimdeki RAM i daha iyi performans sağlayan mesela CORSAIR - OCZ veya başka bir marka (2GB) gibi bir ram ile değiştirmek istesem sizin tavsiyeniz ne olur?
    Son olarak bana elimdeki işlemci ve sonra ki işlemciler için uygun fiyat / performans sağlayan bir soğutucu önerebilir misiniz?
    Şunu belirtmeliyim ki fikirleriniz gerçekten benim için çok değerli o yüzden bu mailime kısa sürede cevap verebilirseniz sevinirim.
    Not: Bu arada bir süre araştırdıktan sonra Laptop olarak Lenovo Y560 da karar kıldım. Bu konuda fikriniz nedir acaba?

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.553
    Yer:
    İstanbul
    İşlemciniz gayet yeterli ve başarılı.
    Elinizdeki kartı değiştirmeyin. Değiştirecekseniz de HD 6850 alın.
    G.Skill, Corsair veya OCZ olabilir ya da A-Data. Ama masraf az olsun derseniz 2. Bir Kingston alıp 4 GB yapın belleği.
    Akasa Nero olabilir.
    Mükemmel bir dizüstü PC Lenovo Y560 ;)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş