HD 4850 görüntüde karıncalaşma

salihkars66

Hectopat
Yer
Yozgat
Mehaba arkadaşlar.

Fazla uzatmayı sevmiyorum bu yüzden direk konuyu anlatacağım. 2008-2009 olması lazım tam emin değilim pc aldım o zamanlar tam anlamıyorum babam almıştı. PC'nin içinde gelen NVDIA 9400 GT ekran kartı vardı.. Sık sık fanı bozuluyordu. Çok değiştirdim. En sonu fan değiştirirken ekran kartını yaktm (dikkat etmenizi tavsiye ederim bu durumlarda).

Çaresi yokmuş yeni ekran kartı aldım: ATI READON HD SERIES 4850 1 GB 256 BIT.

Sizinde bileceğiniz gibi PCI-X 16 girişi var fazla güç istiyor. 230 watt powerim vardı gücü yetmedi yeni power aldım 250 Watt ! Ana power hesaplaması yaptım 465 wat istiyor benim ki 250 wat ! Yetmiyor yani ama genede açılıyor. Neyse en basit oyunlarda bile ekran kartının sıcaklığı 52 C geçince karıncalanmalar oluyor. Küçük kırmızı ve yeşil renkli karıncalanmalar. Ama sürekli değil tabi.

Bu arada işletim sistemim Windows 7 Ultimate çift çekirdek.

Sistem:

E7400 işlemci
4 GB RAM

Bu karıncalanmanın sebebi ddr5 mi yoksa powerin yetmemesi mi?

Power'dan olduğunu sanmıyorum, power yetmediğinde PC kapanır. Power'ın yetersiz o ayrı tabi...

- - - Güncellendi - - -

Bende de ATİ HD3850 vardı aynı sorun onda da vardı, sonra çift pervane soğutucu aldım, Power'ı değiştirdim ama olmadı ben de yeni PC topladım. Eğer oyunların dışında da oluyorsa, monitörü anakarta bağlayıp deneyebilirsin. En azından sorunun ekran kartında mı olduğunu anlarsın.

Kardeşim bizim burası teknoloji özürlü bir memleket 250 Watt vardı onu aldım :( :( :( Diğerleri siparişle geliyor elime geçsin alcam power.

Dediğin gibi anakarta bağlayım PC'yi, yine aynı sorun varsa anakarttadır sorun. Ama ekran kartını aldıktan sonra oldu.

Ekranda yeşillikler olması benim de başıma gelmişti. GeForce 6600 GT ekran kartım vardı ve aşırı sınınıca bu sorunu çıkarıyordu. Şimdi senin sistem nereden tutsak elde aklıyor. 250 Watt power, çöp. HD 4850, DirectX 11 desteği yok. Sıfır mı aldın ikinci el mi?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı