Çözüldü HD 4850 Mobility sistemde Rocket League açılmıyor

• Konuyu başlatan MA7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 566
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

MA7

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, oyunu başlatıyorum. Açılır gibi oluyor, oyunun simgesi görev çubuğuna geliyor, siyah ekran gelip oyun kapanıyor. Bu işlem yaklaşık 3,4 saniye falan sürüyor. Oyunu ilk indirip acmaya calıstıgımda Windows uyarısı geldi. Normalde video cekmiştim ama video yuklerken bir hata oldu dendi, o yüzden atamadım videoyu.

Bir de şunu söyleyeyim, oyun simgesi görev cubuğu ustune geldiğinde fareyi üzerine getirdiğimde bir şeyler de yazıyor ama pek bir şey anlamadım. Resmini koydum.
PC özellikleri: Anakart ASUS P7P55-LX DDR3, işlemci: i5 760 2.8 GHz, ekran kartı: ATI Mobility Radeon HD 4850, RAM 6 GB.

Windows Güvenliği 4.03.2021 21_24_24.png

Filmler ve TV 4.03.2021 21_45_16 (2).png

Ben de aynı şeyi DX10 destekli G41 Express Chipset ile yaşamıştım. Muhtemelen kartınızın DX11 desteği olmadığı için oyun açılmıyor.

DX12 gördüğünüz yer DxDiag ekranında mı? Öyleyse orada birden fazla DX desteği var. Sizin 12 dediğiniz sistemin yazılımsal desteği, ekran kartınızın donanımsal olarak desteklemesi lazım. Maalesef durum bu.

İlk resimdeki hata ilginç gerçi. O bir şekilde çözülür, yazılımsal. Fakat önünüzde donanımsal engeller var maalesef.

DX12 gördüğünüz yer DxDiag ekranında mı? Öyleyse orada birden fazla DX desteği var. Sizin 12 dediğiniz sistemin yazılımsal desteği, ekran kartınızın donanımsal olarak desteklemesi lazım. Maalesef durum bu.

İlk resimdeki hata ilginç gerçi. O bir şekilde çözülür, yazılımsal. Fakat önünüzde donanımsal engeller var maalesef.

Aynen öyle. Tamamdır, teşekkür ederim. Ekran kartı değiştirecektim zaten, o zaman çözulur diye umuyorum.

Rica ederim, yeni alacağınız ekran kartı DX11 desteklediği sürece bu sorunu yaşamazsınız. Emin olamazsanız bununla ilgili bir konu açın, yardımcı oluruz :)

Geri
Yukarı