HD 4870 Ekran kartı verimli çalışmıyor

Mest167

Decapat
Daha fazla  
2. el aldığım Sapphire HD 4870 Vapor-X 2 GB GDDR5 256Bit ekran kartımı sistemime montajladım.
Kart sorunsuz ya da ben öyle biliyorum ama karttan almam gereken verimi alamıyorum.
Sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
Intel Core i3-4160 3.6GHz
Gigabyte H81M-S1
Hi-Level 8 GB DDR3 1600MHz.
Windows 10 Pro 64 Bit.

FPS test:
League of Legends - 6, 7 FPS (sabit)
Valorant - (açılmadı)

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el aldığım Sapphire HD 4870 Vapor-X 2 GB GDDR5 256Bit ekran kartımı sistemime montajladım.
Kart sorunsuz ya da ben öyle biliyorum ama karttan almam gereken verimi alamıyorum.

Sistemim:
Gigabyte H81M-S1
Windows 10 Pro 64 Bit.

FPS test:
Valorant - (açılmadı)
Sürücüleri kurduğunuzdan emin misiniz?

Sistemim:
Gigabyte H81M-S1
Windows 10 Pro 64 Bit.

FPS test:
Valorant - (açılmadı)
Valorant'ın açılmaması çok normal, HD 4870 gereken DirectX 11 gereksinimini desteklemiyor. Ancak LoL neden öyle anlamadım. Sürücüler güncel mi?

Ekran kartınının sürücüsünü kurdunuz mu? Kurmadıysanız League of Legend'da düşük FPS almanız normal. Valorant zaten açılmaz kart DirectX 11 desteklemiyor.

Sürücüleri kurduğunuzdan emin misiniz?

Sürücüler Windows 10 için en son 2015 tarihli yazılıma sahip. Diğer güncel yazılımlar ise Windows 10 desteklemiyor ama yine de onları kurup onları da denedim fayda etmedi.
Kartı iade et diyenleriniz olabilir. Satıcı ile görüştüğümde bana kartın sağlam olduğunu seninle alakalı bir durum olduğunu söyledi. Yeni PSU aldım kartı çalıştırmak için 600W Hadron bir PSU bundan kaynaklı olabilir mi? Spu değerinden az güç veriyorsa.

Sürücüler Windows 10 için en son 2015 tarihli yazılıma sahip. Diğer güncel yazılımlar ise Windows 10 desteklemiyor ama yine de onları kurup onları da denedim fayda etmedi.
Kartı iade et diyenleriniz olabilir. Satıcı ile görüştüğümde bana kartın sağlam olduğunu seninle alakalı bir durum olduğunu söyledi. Yeni PSU aldım kartı çalıştırmak için 600W Hadron bir PSU bundan kaynaklı olabilir mi? Spu değerinden az güç veriyorsa.

DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden kurmayı dener misiniz? İşe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı