HD 5450 oyun performansı ve upgrade

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Yer
Nebuchadnezzar
Ben güç kaynağıma göre bir ekran kartı baktım ve bunu aldım. Aldığım model HD 5450 biliyorum çok iyi bir ekran kartı değil ama yine her oyunda düşük ayar ve yüksek çözünürlükte akıcı bir oyun keyfi veriyor ve benim için oyun dediğin sadece grafikten oluşmaz ve ben gayet memnunum. Bilgisayarımın bir diğer özellikleri ise şöyle: Intel E5700 Dual Core 3.00 Ghz, 3 GG RAM ve 250 Watt güç kaynağı. Sorum şu: bu güç kaynağını değiştirmeden bana önerebileceğin en iyi ekran kartı nedir ? Bir diğer sorum ise bilgisayarımı Windows 7 yapmak istiyorum. XP ile arasında oyunlardaki performansta yüzde kaç fark vardır?

KS
Burak Alkan

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Yer
Nebuchadnezzar
Sevgili Tonguç öncelikle o sisteme 250 Watt güç kaynağı takan bakkalı bul. Ya da hiç uğraşma, zira hemen sana daha kalitesiz bir 450 Watt satmaya çalışacaktır. Her halükarda 250 Watt güç kaynaklı bir sisteme bırak ekran kartı takmayı, işlemcini bile emanet etme. Şebekedeki en ufak voltaj değişiminde bilgisayarının bütün parçaları yanacaktır. Sana şaka gibi gelebilir ma ben bu senaryoyu çok gördüm. Güç kaynağından tasarruf etmeye çalışırken sistemden olabilirsin. O yüzden sana ekran kartı falan önermeyeceğim. Sana Xigmatek ya da Xilence 400W tavsiye ediyorum.

Windows 7’ye hala geçmediysen Şubat 2010 sayısına mutlaka göz at. Ayrıca DirectX 11 destekli bir ekran kartını DirectX 9.0 destekli eskimiş bir işletim sistemiyle kullandığını da hatırlatayım.

Yeni konular

Yukarı