HD 5450 sistemde yavaşlık ve anlık takılmaları oluşuyor

Carven

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung HD322HJ ATA Device
Ekran kartı
AMD Radeon HD 5450 2 GBytes
Anakart
Gigabyte G41MT-S2PT
İşlemci
Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz
Merhaba, sorunlarımı maddeler şeklinde yazacağım.

1- Bilgisayarım aşırı yavaşladı. Eskiden masaüstünde donmalar veya takılmalar meydana gelmezken şimdi masaüstünde donuyor ve arada bilgisayar yanıt vermiyor.

2- Oyunlarda FPS kaybı yaşamaya başladım. Eskiden rahatlıkla oynadığım oyunları şimdi FPS yüzünden oynayamıyorum.

3- Bilgisayarın açılışı ve kapanışı dakikalar sürmeye başladı.

4- Herhangi bir programı başlatmak için çift tıkladığımda bilgisayar belli bir süre donuyor ve ardından yavaş yavaş kendine geliyor.

Defalarca kez format attım. Sizce bu sorunların nedeni ne olabilir?

1- bilgisayarım aşırı yavaşladı. Eskiden masaüstünde donmalar veya takılmalar meydana gelmezken şimdi masaüstünde donuyor ve arada bilgisayar yanıt vermiyor.

2- oyunlarda FPS kaybı yaşamaya başladım. Eskiden rahatlıkla oynadığım oyunları şimdi FPS yüzünden oynayamıyorum.

3- bilgisayarın açılışı ve kapanışı dakikalar sürmeye başladı.

4- herhangi bir programı başlatmak için çift tıkladığımda bilgisayar belli bir süre donuyor ve ardından yavaş yavaş kendine geliyor.

Artık sistemin donanımlarının çalışma ömrünün kısalması ve sistemdeki dosyaların ağırlığı sebebiyle artık donma ve kasma yapması doğal.

1- bilgisayarım aşırı yavaşladı. Eskiden masaüstünde donmalar veya takılmalar meydana gelmezken şimdi masaüstünde donuyor ve arada bilgisayar yanıt vermiyor.

2- Oyunlarda FPS kaybı yaşamaya başladım. Eskiden rahatlıkla oynadığım oyunları şimdi FPS yüzünden oynayamıyorum.

3- bilgisayarın açılışı ve kapanışı dakikalar sürmeye başladı.

4- Herhangi bir programı başlatmak için çift tıkladığımda bilgisayar belli bir süre donuyor ve ardından yavaş yavaş kendine geliyor.

Büyük ihtimalle HDD tahtalı köyü ziyarete hazırlanıyor.

Geri
Yukarı