HD 5450'ye MSI Afterburner İle OC Yapmak

Yer
Karabük/Safranbolu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Benim ekran kartım MSI hd5450. MSI Afterburner ile buna overclock yapabilir miyim? Gerekli bilgileri paylaşacağım. Oyunlarda en azında 5 FPS artış yapabilir miyim?
Sistemim:
E6600 işlemci
HD5450 ekran kartı
Pegatron IPM41-d3 anakart
1GB RAM

Yardımcı olursanız sevinirim. Bellek Mhz ve ekran kartı Mhz değerlerini kaça çekiyim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    152 KB · Görüntüleme: 297
Hocam o kart ile overclock hayal biraz çok az da olsa performans artışı sağlayabilirsiniz belki ama sistem belleğiniz çok düşük onu yükseltmeniz gerekir. Ama bana sorarsanız eğer bütçeniz varsa direk sistem değiştirmek daha sağlıklı olacaktır.

Hocam o kart ile overclock hayal biraz çok az da olsa performans artışı sağlayabilirsiniz belki ama sistem belleğiniz çok düşük onu yükseltmeniz gerekir. Ama bana sorarsanız eğer bütçeniz varsa direk sistem değiştirmek daha sağlıklı olacaktır.
Bellekleri 2*2GB dual channel yapmayı düşünüyorum. Performans artışı olur mu? Oyun dışında windowsta da. Birde oyunlarda fps yetmesine rağman takılmalar oluyor. Bellek yüzünden mi?

Büyük ihtimal bellek yüzünden yavaş yavaş 20 şer artırarak O.C yapabilirsiniz. Ne zaman ekranda çizgiler dalgalanmalar oluyorsa 20 MHz geri alın. Yine oluyorsa 20 MHz geri alın.

Belleği 4 GB yapmanız Windows üzerinde bile fark ettirecektir. Çift kanal kullanımı hızdan uçuracak bir fark değil ama imkan varsa tabi ki kullanmak daha avantajlıdır. Ama yerinizde olsam sisteme 2+2 RAM eklemek yerine 1 GB belleğin yanına 2 GB'lık bir modul atar o şekilde idare ederdim. Bu sisteme fazla para bağlamaya gerek yok.

Mesele o değil hocam bu kartın fanı bile olmayabilir. Pasif soğutma ile mi overclock olacak. Voltaj ayarları zaten mevcut değil ancak bios ile voltaj ayarlarıyla oynanacak o da uğraşmasına değer mi ya da uğraşınca stabil kalır mı belli değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı