HD 5500 sisteme yükseltme önerisi

MysticAutem

Hectopat
Merhaba 6-7 yıllık bir PC var, özelliklerini aşağıya bırakıyorum.

Bu bilgisayarı en az masrafla en azından GTA 5'de High-orta ayarlarda minimum 60FPS alacak şekilde nasıl geliştirebilirim? Bazıları HD 7850'ye yükseltebilirsin diyenler oldu, GT 1030 alabilirsin diyenler oldu, GTX 730 al diyenler oldu ama anakartıma veya PSU'a uyumlu mu, kafam karıştı.
Dediğim gibi en az masrafla en azından GTA 5'de High-orta ayarlarda minimum 60FPS alacak şekilde nasıl geliştirebilirim?

500GB 5400RPM HDD.
AMD Radeon HD 5500. (6yıldır bilgisayarımda.)
Intel Core i3-3220, 3300 MHz.
Anakartım: Arcelık - 13R-PC2340B2I3 yazıyor.
Güç kaynağım: (Fotoğraf)

Yardımlarınızı bekliyorum. :)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-01 at 20.06.00.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-01 at 20.06.00.jpeg
    102,8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen belirli olmadığı için pek fazla öneri de bulunamayacağım. Öncelikle 1080P High-orta ayarlar ve 60 FPS için sistemin tamamen yetersiz. Fakat GTX 750 Ti alarak ciddi bir performans farkı yaratabilirsin, duruma göre bulabilirsen RX 560'da olur fakat az bir miktar darboğaz yapacaktır. Ayrıca RAM miktarını 4 GB olarak tahmin ediyorum, yanına bir 4 GB daha alarak 8 GB yap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde gördüğün gibi oyunu daha rahat oynarsın.

Bütçen belirli olmadığı için pek fazla öneri de bulunamayacağım. Öncelikle 1080P High-orta ayarlar ve 60 FPS için sistemin tamamen yetersiz. Fakat GTX 750 Ti alarak ciddi bir performans farkı yaratabilirsin, duruma göre bulabilirsen RX 560'da olur fakat az bir miktar darboğaz yapacaktır. Ayrıca RAM miktarını 4 GB olarak tahmin ediyorum, yanına bir 4 GB daha alarak 8 GB yap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Peki psum GTX 750 ti kaldırırmi?
Ve eskiden ramim 4gb 1333mhzydi.
8gb 1600e yukselttim aylar once

Yeni konular

Geri
Yukarı