HD 5570 ile oyunlar çöküyor

mete_5343

Zeptopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben bir ekran kartı aldım. Markası AMD Radeon HD 5570 2 GB 128 bit bir ekran kartı ama ben bu ekran kartı ile bazı oyunları oynayamıyorum. Crash veriyor. Internet Cafe Simulator gibi, Stranded Deep gibi oyunları oynayamıyorum. İkisini de yükledim ve oyun açılır açılmaz crash verip kapanıyor. Eski ekran kartım AMD Radeon HD 7350 1 GB 64 bit ekran kartı ile 2 oyunu da açıyordu. Ne yapmam lazım bunu düzeltmek için? İşlemci ile alakalı bir şey değil. Ekran kartımı değiştirince oldu bu sorun. Bilen birisi lütfen yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
ekran kartınız oldukça eski bir ekran kartı
birçok sorunu var öncelikle
ekran kartınız dx 10 modelimi eğer dx 10 ise dx 11 ve 12 olan oyunları açmayabilir
  • En büyük etken korsan oyun ise korsan olması.
  • Oyunu çalıştıran yan uygulamaların doğru kurulmamış veya dosyaların hasarlı olması.
  • Sistem özellikleri, oyun için yetersiz kalıyor olabilir.
  • Oyuna yama, mod uygulandıysa bunlar, oyunun doğru akışta çalışmasını engelliyor olabilir daha önceden sorulmuş bir cevabın yorumu.

Bende aynı ekran kartının 1 GB 128 bit versiyonunu kullanıyorum bende de arada crash veriyor. Ama hiç girememe gibi değil Valorant oynuyorum crash veriyor sonrasında bir daha girebiliyorum. Biraz eski kart olduğu için (11 yıl kadarcık) sürücü güncel değil bundan dolayı hata veriyor olabilir. Hem HD 7350 2 sene daha genç bir kart bu da güncellik tezimi doğruluyor galiba :D

Ekran kartınız oldukça eski bir ekran kartı.
Birçok sorunu var öncelikle.
Ekran kartınız DX 10 modelimi eğer DX 10 ise DX 11 ve 12 olan oyunları açmayabilir.
  • En büyük etken korsan oyun ise korsan olması.
  • Oyunu çalıştıran yan uygulamaların doğru kurulmamış veya dosyaların hasarlı olması.
  • Sistem özellikleri, oyun için yetersiz kalıyor olabilir.
  • Oyuna yama, mod uygulandıysa bunlar, oyunun doğru akışta çalışmasını engelliyor olabilir daha önceden sorulmuş bir cevabın yorumu.

Ekran kartım DirectX 11 sürüm ve oyunlar orijinal mod falan kurmadım sistem özelliklerimde yetiyor dosyalar üzerinde bir oynama falan yapmadım hasarlı olması imkansız.

HD 5570 ile 7350' nin en fazla destekledikleri sürüm DirectX 11. Bu yönden sorun olduğunu düşünmüyorum. Sürücüsel veya kuvvetle muhtemel donanımsal bir sorunu olabilir kartınızın.

Arkadaşım neden daha güncel bir ekran kartı bulamadınız Allah aşkına.
GT serisi alabilirdiniz en azından çok çok güncel olamsada idare ederdi sizi.
Garantisi varsa değiştirin derim.

Hacı kaç tane bilgisayarcı gezdim ellerinde bir tane GT serisi ekran kartı yok bunu almak zorunda kaldım

Yeni konular

Geri
Yukarı