HD 5670 kartta voltaj değişikliği yapılmıyor

arda05topal

Femtopat
Daha fazla  
Birçok forumda ve internet sitesinde araştırmış olsam da hala bir sonuç veya çözüm bulamadım. HD 5670 2 GB Power color ekran kartım var, normalde MSI Afterburner üzerinden voltaj takibi falan kapalı oluyor ama ben profilleri düzenleyerek bu voltaj takibini ve düzenlemesini açtım. Sorun şu, ekstra bir voltaj veremiyorum veya daha düşük bir voltajda çalıştıramıyorum. Ekran kartının zaten base ve Boost Clock'ta gezindiği voltaj değerlerine sahip olabiliyor sadece. Biraz daha araştırma yaptım ve bazı overclock yapan kişilerin ekran kartı BIOS'unu değiştirerek ekstra voltaj verebildiğini öğrendim. Bunu da araştırdım ve yine bir sonuca ulaşamadım. Voltaj verilebildiğini öğrendim ama tam olarak BIOS'u nasıl düzenleyeceğimi veya bu yolla nasıl daha fazla voltaj verebileceğimi bilmiyorum.
Ekstra voltaja stabilliği artırmam için ihtiyacım var.

Lütfen "ekran kartına voltaj vermene gerek yok hiç riske atma" diyecek arkadaşlar cevap yazmasın, çünkü ben bu durumda bütün sorumluluğu ve yükümlülüğü kendi üstüme alıyorum. Ancak voltaj vermek dışında ekran kartımın stabilliğini nasıl artırabileceğimi söyleyecek olanlar varsa onlar da yazabilir. Teşekkür ederim şimdiden.

Geri
Yukarı