HD 6570 CS:GO'da 96 derece

XATESS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 aydır Sapphire AMD Radeon HD 6570 ekran kartım ile CS:GO oynuyorum en fazla 59 derece gördü. Bugün bir baktım 96 derece olmuş! Sebebi bence şu geçen gün Catalyst driver indirdim belki daha performanslı olur diye baktım sıcaklık arttı hemen sildim Radeon Crimson kurdum fan sesi düzelmedi 80 derece oldu kart. Bugün baktığımda düzelmiş gibiydi bir CS girdim 96 derece oldu. Lütfen yardım edin fark etmesem yanabilirdi ne yapabilirim bu durumda? CS'yi kapattım iki dakika içerisinde 40 derece oldu. Ve düzelse bile sonradan sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleme:
Kurduğunuz uygulamadan böyle olduğunu sanmıyorum açıkcası. AMD'nin kendi sürücü uygulamasını kurdunuz herhalde o sorun çıkarmaz bence. Virüs taraması yaptınız mı?

Kurduğunuz uygulamadan böyle olduğunu sanmıyorum açıkcası. AMD'nin kendi sürücü uygulamasını kurdunuz herhalde o sorun çıkarmaz bence. Virüs taraması yaptınız mı?
Düne kadar çok normaldi hocam Catalyst geçmeye kalktım fan sesleri yükseldi hemen Crimsona geri döndüm bu sorunu geçen hafta da yaşadım. Catalyst geçince çözüldü şimdi tekrar Catalyst geçiyorum sonuçları paylaşacağım. Yeni format attım sadece CS var.

Biraz saçma olabilir ama ekran kartının fanlarını dışarıdan kontrol ettiniz mi? Zamanında bende HD 6570 ekran kartını kullanıyordum. En fazla 50-60 derece olan kart bir anda 99 dereceyi görmüştü. Fark etmeden uzun bir süre de öyle kullanmışım. En son bilgisayar kapanınca sıcaklık değerlerine bakmak aklıma geldi ve bir baktım 99 derece olmuş ekran kartı. :D Fanlarını kontrol ettiğimde fanları çalışmıyordu.

Arkadaşlar 2 aydır Sapphire AMD Radeon HD 6570 ekran kartım ile CS:GO oynuyorum en fazla 59 derece gördü. Bugün bir baktım 96 derece olmuş! Sebebi bence şu geçen gün Catalyst driver indirdim belki daha performanslı olur diye baktım sıcaklık arttı hemen sildim Radeon Crimson kurdum fan sesi düzelmedi 80 derece oldu kart. Bugün baktığımda düzelmiş gibiydi bir CS girdim 96 derece oldu. Lütfen yardım edin fark etmesem yanabilirdi ne yapabilirim bu durumda? CS'yi kapattım iki dakika içerisinde 40 derece oldu. Ve düzelse bile sonradan sıkıntı çıkarır mı?

Bir termal macuna bak(2 ayda kurumaz diye düşünüyorum) bir çıkar ve fiziksel olarak chip0'e soğutucu değiyor mu bak fanlar kontrol edilmeli kablosu falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı