HD 6670 sistemde ekran kartı değişimi sonrası görüntü gelmiyor

Merhabalar. Foxconn G31MX anakartımda NVIDIA 9500 GT takılıydı. Bilgisayarı güvenli modda başlattım eski sürücüleri temizledim bilgisayarı kapattım, sonrasında eski ekran kartını çıkarıp yerine Sapphire HD 6670 ekran kartını taktım bilgisayarım güç tuşuna bastığımda ekranıma hiçbir görüntü gelmedi. Ekran siyahtı. Ekran kartını başka bir bilgisayarda çalıştırdıgımda sorunsuz çalıştı.
Güç kaynağımın fotoğrafını koydum.
Ne yapmam gereklidir? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 665.JPG
    665.JPG
    208 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
PSU'nuz 300W, ekran kartınız için sınırda kalıyor. Yeterli gücü alamadığı için ekrana görüntü vermiyordur. Sisteminizde takılı her parçayı riske atar bu gibi durumlar. En az 350 veya 400 Watt'lık daha sağlıklı bir PSU sorunu çözer. Yine de almışken daha yüksek Watt'lık kaliteli bir PSU almanız her türlü yararınıza olacaktır.

PSU'nuz 300W, ekran kartınız için sınırda kalıyor. Yeterli gücü alamadığı için ekrana görüntü vermiyordur. Sisteminizde takılı her parçayı riske atar bu gibi durumlar. En az 350 veya 400 Watt'lık daha sağlıklı bir PSU sorunu çözer. Yine de almışken daha yüksek Watt'lık kaliteli bir PSU almanız her türlü yararınıza olacaktır.
Arkadaşınıza bir sorun bakalım kaç Watt'lık PSU kullanıyormuş? Oradan yola çıkarak daha verimli hareket edebilirsiniz.

Hocam anladıgım kadarıyla PSU üzerinde yazan değerleri tam karşılamıyor. Keza birkaç ay önce işlemcimi degiştirdim Xeon E5440 işlemci taktım normalde 2, 83 GHz çalışması gereken işlemci 1, 9 GHz'de çalışıyor. Güç kaynagını 350 Watt yeni bir güç kaynağıyla degiştirdigim vakit. Ekran kartı sorunuyla beraber bu sorunda çözülür mü sizce? Yoksa alakası yok mudur? Teşekkürler.
Yeni kartınız eskisine göre daha çok güç tükettiği için yetmeme durumu olmuş olabilir ama her halukarda değişin PSU'yu.
Kaç watt la değiştireyim sizce ? Teşekkürler.
Dostlar şimdi sorunum kesinlikle güç kaynağından mı? Öyleyse ne almamı önerirsiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı