HD 6790 bozuk görüntü sorunu

Mustafa VAROL

Kilopat
Yer
İstanbul / Beylikdüzü
Daha fazla  
Meslek
Teknoloji Danışmanı
Telefondan yazıyorum yazım hatası olabilir. Bilgisayar normal masaüstündeyken ekran kayıyor su değişik hallere giriyordu ve ikiye bölünüyordu. Bunu 1 gün tekrarladı ve POS ekranından itibaren yapmaya başladı. Artık masaüstüne hiç gelmiyor.

Ekran kartı problemi gibime geliyor ama deneyemediğim için tam karar veremedim. VGA dönüştürücü ile kullanıyorum. Soket değiştim ama oda işe yaramadı. Televizyonda HDMI ile denedim bu sefer hiç görüntü gelmedi. Normal ekran da hiç olmazsa 3-5 saniye görüntü geliyordu. Resimler ile daha net bakabilirsiniz.

Powercolor HD 6790 Ekran kartı
Gigabyte P43T-ES3G Anakart
Q9400 intel işlemci
500 Watt PSU

Deneyim yaşayanlar bilgilendirirse sevinirim.

IMG_20170528_011333.jpg
IMG_20170528_011327.jpg
IMG_20170527_040536.jpg

Güncelleme:

Eski bir ekran kartı buldum. Asus EAX550X oldukça eski bir kart. Çalıştığına dua etmem gerekir herhalde. Windows 7 driverı bile yok. :) Bu eski ekran kartı ile açtığıma göre sorunun kaynağı ekran kartı olduğunu öğrendim. Bu ekran kartı o kadar eski ki ekran sapsarı resmen 1 saat için de gözüm bozuldu.

Eski kartımı nasıl yaptırabilirim? Lehimlerini tazelesem ve tamamen bir revizyona soksam düzelir mi acaba. Çünkü ilk başta geliyor masaüstüne gelmeden kalıyor. İlk başta da resimlerdeki gibi kayma mevcuttur. Fırınlama yapacaktım ama pek sağlıklı değil galiba. Cevaplarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı