HD 6850 düşük performans

UmutShawty

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartım anlamsız derecede düşük bir performans veriyor FPS droplar oluyor. Eskiden Radeon HD 4650 kullanıyordum ve sadece Valorant oynuyordum DX11 güncellemesi geldi ve 4650 ekran kartımla açılmamaya başladı ben de HD 6850 aldım tekrar oynayabilmek için. Eskiden HD 4650 ile 50 FPS alıyordum şu an HD 6850 ile de 40 50 FPS alıyorum. Afterburn ile baktığımda işlemciler gayet iyi çalışıyor 70 derece sıcaklıkta %90 falan ama GPU sabit 40-50 derece kafasına eserse %24 bazen %0 hızında çalışıyor bir ara da %69 gördüm ama FPS halen düşüktü. Doğal olarak darboğaz yaptığını duşundum işlemcimin ki kendisi Intel Core2 Q8300 olur bootleneckcalculator gibi sitelere baktım gayet iyi hızda çalışır yazdığını gördüm. Hatta işlemcim eski ekran kartımdan daha güçlü olduğu için ekisi darboğaz yapıyormuş. Velhasıl kelam nasıl bir çözüm süreci izlemeliyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistem özelliklerim.
AMD Radeon HD 6850.
Intel Core2 Q8300.
6 GB RAM.
Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak bottlenecekcalcutator sitelerine hiç güvenmeyiniz. Pek doğru değerler vermiyor. R5 3600'ün 3060 Ti ile 1080P'de %1 darboğaz yaptığını gösteriyordu. Halbuki oyun içinde %30'lara kadar yapıyordu.

Onun dışında ayar arttırmayı - çözünürlük arttırmayı deneyebilirsiniz. Ve driverler güncel mi?

Geri
Yukarı