HD 6850 ile HD 6670'i crossfire yapabilir miyim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
-Öğrenci
Ben yazın HD 6850 ile MSI Z77MA-G45 alacağım bütçe gereği. HD 6850 ile HD 6670'i crossfire yapabilir miyim ?

Evet yapamaman için bir sorun yok. Aslında bu soruyu ben sorsam sende bana aynı cevabı verirsin.

O zaman bende birşey sorayım :) bu MSI Z77MA-G45 yada başka bir anakartta ekran kartı girişleri birbirine çok yakın. Ben oraya 2 tane 6770 takamam. :confused: Nasıl iş bu.

Ekran kartı yuvaları birbirine çok yakın ise crossfire yapacağınız ekran kartlarının inceliğinede dikkat etmek zorundasınız.

Malesef bir şey yapamazsınız. :D Daha ince ekran kartları aramalısınız. Daha ince ekran kartına vereceğin parayı anakarta versen daha karlı çıakrsın aslında.

Şimdi ben yeni anakart alıcam crossfire yapıcam ama 6770 sığmıyor diye onu satıp dandik 2 tane ekran kartı takıcam. :) Bence daha arasında boşluk olan anakart aranmalı.

6670 kullandım daha önce yer kaplamayan bir kat. Ama 6850 kalın olduğu için aynı anda takmaya olanak vermez. Tek çözüm anakartını değiştir. Yada crossfire yapma :D 6850 yeter sana.

CrossFire kadar gereksiz bi şey yoktur eğer hayvani bir bütçeye sahipseniz. Tamamen gereksiz tek başına HD6850'nin üstesinden gelemeyeceği oyun yok.

Hayır hazır destekli anakart almışken deneyebilirim demiştim :). Eğer sığmazsa zaten arkadaşa veririm HD 6670'i.

:D Arkadaşa direk vermeyeceğim zaten satacağım :D

(ama cidden güzel kart. %10 clockladığım halde 62*yi geçmedi hiç ve Full HD'de epey oyun oynadım :D)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı