HD 6850 sistem nedensizce kapandı

Yer
Kastamonu
PC boştayken aniden kapandı. Açtığımdaysa güç tuşuna bastım, açılmadı. Yaklaşık 2-3 dakika sonra açıldı.
Ekran kartından sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. PassMark testinde kapanmadan başarılı bir sonuç elde etti (XFX HD 6850).
İşlemciye termal macun sürmüştüm geçen, boştayken 30 derece.
Sizce sıcaklıktan kaynaklı mı? Fanlarımın biri sıcak hava vuruyor, egzoz fanı olan.

Merhaba kapanma sorunu birçok sebepten yapabilir eğer ekran kartından şüpheleniyorsan occt programını kullanabilirisin bu programda birçok bileşeni test edebiliyorsun ekran kartı testini geçerse bide işlemciyi stress testine sok ve işlemci chipsett sıcaklığını incele çünki chipsette aşırı ısınma gibi durumlarda cihazı kapatabilir bu saydığım testleden de başarılı geçerse geriye ram ve hdd kalıyor. ek olarak hdd ve ram testi yaptırmanda yarar var hdd testini hdd sentinel programınından bakabilirisn sağlık yüzde 100 ise sıkıntı yoktur ram testini ise windows arama kısmaına bellek tanımlamaa yazarak oradan test yapabilirisn.

Merhaba kapanma sorunu birçok sebepten yapabilir eğer ekran kartından şüpheleniyorsan occt programını kullanabilirisin bu programda birçok bileşeni test edebiliyorsun ekran kartı testini geçerse bide işlemciyi stress testine sok ve işlemci chipsett sıcaklığını incele çünki chipsette aşırı ısınma gibi durumlarda cihazı kapatabilir bu saydığım testleden de başarılı geçerse geriye ram ve hdd kalıyor. ek olarak hdd ve ram testi yaptırmanda yarar var hdd testini hdd sentinel programınından bakabilirisn sağlık yüzde 100 ise sıkıntı yoktur ram testini ise windows arama kısmaına bellek tanımlamaa yazarak oradan test yapabilirisn.
teşekkürler

Hocam bugün yine kapandı ve olay şöyle oldu
Valorant açtım oynadım (20 dk falan ) ekran kartım 65-68 dereceydı işlemcim 68 dereceydi ikisi de sorunsuz çalışıyordu.
İşlemcinin termal macununu yapmıştım.
Ekran kartımıda fullmark testinden geçirmiştim hiçbir kapanma olmadı ekran kartı 100 de 100 kullanıma rağmen sapa sağlamdı.
Fakat PC'yi tekrar açtıktan sonra HDD sağlık programı indirdim ve
500 GB'lik samsun hard diskim in %0 sağlığının olduğunu gördüm ve lütfen HDD değiştiriniz yazıyordu kırmızı bir renkte error yazıyordu
Görsel alttadır kontrol ederseniz sevinirm sizce HDD'den mi kaynaklanıyor?

Dosya Ekleri

• Ekran 343.PNG
    Ekran 343.PNG
    40,9 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı