HD 6850 Sisteme Oyun için İşlemci ve Anakart

Elektro

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: Asus F2A85-V
İşlemci: AMD A10-5800K APU
RAM: 8GB DDR3
Ekran Kartı: AMD Radeon 6850HD
Harddisk: 2TB

Şimdi beyler bu bilgisiyarı 4 yıl önce bi akrabam bana toplamıştı ama ucuz olsun diye APU toplamıştı ben de o aralar pek anlamazdım tabi aldım. Sonra APU'nun ekran kartı oyunlarda yetersiz geldiği için ek olarak 6850HD almıştım. Boş ekran kartı yerine takmıştım tabi bunun takınca APU'nun içindeki ekran kartı devre dışı kaldı. Bu PC'yi 4 yıldır böyle kullanıyorum ama artık yetersiz gelmeye başladı. GTA oynarken 15-25 FPS arası alıyorum ama grafikler yüzünden değil çözünürlük 1920-1080'de oynarım hep ama 1024-768'e düşürsem bile FPS aynı hep. Sizce FPS sorunu işlemci yüzünden olabilir mi? Ekran kartıyla optimize olamamış felan yani ben öyle düşünüyorum. İşlemci değişmek için anakartıda değişmem lazım soket uyumlu değil. Sizce napmalıyım? Daha iyi performans almak için anakartla işlemciyi değişmeliyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun Windows'tan kaynaklanıyor olabilir ayrıca işlemci sıcaklıklarını kontrol edin diğer değerleride tabi.

Öneri meselesine gelirsek bütçe belirtmemişsiniz. RAM'ede uygun olan bu parçaları öneririm:
- İntel Core i7 4790k
- Asus Z97 Deluxe 3.1
- Corsair Hydro H80i V2 Sıvı soğutma

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı