HD 6870 Valorant FPS düşmesi

Mehmet Can

Decapat
Arkadaşlar Zula Valorant tarzı FPS oyunlarında sistemim yeterince oyun gereksinimlerini karşılamasına rağmen anlık FPS düşmesi yiyorum. FPS 200'den anlık 120'ye iniyor. Ya da 100'den anlık 40A düşüyor ama bu 1 saniyelik bir olay ve %99 çatışma anında ve ölürken oluyor. Bunun sebebi nedir ve çözümü var mıdır? Sistemim:
i3 6100 3.70 GHz işlemci.
12 GB DDR4 2133 MHz RAM.
AMD Radeon HD 6870 GDDR5 256 Bit ekran kartı.
240GB SSD.
640 GB HDD.
350 Watt FSP güç kaynağı.
Monitörüm 1600X900 çözünürlükte.

Ekran kartı bir tık zayıf gibi.

Bahsettiğim oyunları çok çok rahat oynatabilen kart bu. Zaten oynatmasında bir sorun yok yüksek FPS alıyorum yüksek grafik ayarlarında fakat ayarları düşürsemde düşürmesemde dediğim çatışma anlarında ya da ölme anlarında anlık FPS düşmesi yaşıyorum. Bundan bahsediyorum bunun bir çözümü var mı?

FPS'inizi sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Bilgisayar o kadar kareyi işlerken zorlanıyor olabilir. RTSS programı ile monitörünüzün yenileme hızına sabitleyebilirsiniz FPS'inizi.

FPS'inizi sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Bilgisayar o kadar kareyi işlerken zorlanıyor olabilir. Rtss programı ile monitörünüzün yenileme hızına sabitleyebilirsiniz FPS'inizi.

Oyun ayarlarından FPS'i sabitliyorum fakay yine aynı durum oluyor. Monitçrum 75Hz vs FPS'i 75E sabitliyorum fakat dediğim sahnelerde yine anlık olarak 40'lara düştüğü oluyor bu olay yarım saniye bile sürmüyordur bile ama işte çatışma sahnelerinde 1 salisenin önemi var o yüzden bayağı can sıkıcı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı