HD 6950 nasıldır?

Selares

Hectopat
Yer
İstanbul, Cekmeköy
Daha fazla  
Meslek
Editör
Sizce nasıl karttır hocalarım? Beni üzer mi? Yüksek ayar takıntım yok. GTX 1050'yi satacağımdan dolayı HD6950 alıyorum. Farkı çok hisseder miyim?

GTX 750 Ti ile neredeyse aynı performansı veriyor diye biliyorum.Sizi üzmez ancak bence 1050 nizi satmayın. XD
Yok, GTX750 ile aynıdır o da O.C yapılırsa. GTX750ti daha kuvvetli ekran kartıdır.

@Selares Bende HD6970 vardı stok halde O.C yapmadan pek kuvvetli değildi. 1050 çok daha güçlü bir ekran kartı farkı hissedersin. Karta O.C yaparak farkı kapatırsın ama aradaki fark öyle kolay kapanacak bir fark olmadığı için ve vRAM azlığından dolayı oyunlarda tatmin etmeyebilir. Misal GTA5'te 1GB vRAM den dolayı ayar yükseltemiyorsun.

Yok, GTX750 ile aynıdır o da O.C yapılırsa. GTX750ti daha kuvvetli ekran kartıdır.

@Selares Bende HD6970 vardı stok halde O.C yapmadan pek kuvvetli değildi. 1050 çok daha güçlü bir ekran kartı farkı hissedersin. Karta O.C yaparak farkı kapatırsın ama aradaki fark öyle kolay kapanacak bir fark olmadığı için ve vRAM azlığından dolayı oyunlarda tatmin etmeyebilir. Misal GTA5'te 1GB vRAM den dolayı ayar yükseltemiyorsun.
HD 6970 bende de vardı Powercolor nasıl kuvvetli değildi? 2016-2017 yıllarında gayet muhteşemdi kaldıramadığı oyun yoktu şimdi de idare ettirir fakat kaç liraya aldığına göre değişir. 1GB değil kart 2GB 256bit.

GTX 750 Ti ile neredeyse aynı performansı veriyor diye biliyorum. Sizi üzmez ancak bence 1050 nizi satmayın. XD

Anakart-AM4 işlemci-DDR4 RAM alacağım için satıyorum.
HD 6970 bende de vardı PowerColor nasıl kuvvetli değildi? 2016-2017 yıllarında gayet muhteşemdi kaldıramadığı oyun yoktu şimdi de idare ettirir fakat kaç liraya aldığına göre değişir. 1GB değil kart 2 GB 256bit.

Benim alacağım 1GB Hocam. Yeni Güç kaynağı da almam gerekecek. Şu anki GTX 1050'yi bile zor kaldırıyor. Bana 350TL'ye geliyor kart bu arada.

Benim alacağım 1GB Hocam. Yeni Güç kaynağı da almam gerekecek. Şu anki GTX 1050'yi bile zor kaldırıyor. Bana 350TL'ye geliyor kart bu arada.
İkinci elden daha uyguna GTX 750,750 Ti alırsanız daha iyi olur ama uygun fiyatlı AMD 6950 bulduysanız sizi üzmez alabilirsiniz.

Biz zaten HD 6970 hakkında konuşuyorduk. 350 liraya bundan iyisi şamda kaysı. Adamlar GTS250 gibi kartlara bile 350 lira yazıyor. Kart 750Ti ile aynı güçte. RX 550'den de güçlü. Ha tek kötü yanı 2 tane 6 pin istiyor. Ona da yapacak bir şey yok. Power illa ki lazım olur güncel kartların hepsi çok güç çekiyor ileride değiştirirseniz hani.

@die 1GB tek fan olan versiyonu çok güçlü değil. Eski kartlar bunlar nasıl kaldıramadığı oyun yok? GTA5 gibi basit bir oyunda ayar yükseltemiyorsun. AC Odssey veya Exodus gibi oyunları sen düşün. Zamanının güzel kartlarıydı şimdi OC yapılmayacaksa oldukça kuvvetsiz. Çift fanlı olan modeller değilse O.C da kurtarmıyor bu sefer ısıyı kontrol edemiyorsun.

Dediğin gibi ;
2016-2017 yıllarında gayet muhteşemdi kaldıramadığı oyun yoktu şimdi de idare ettirir

@Selares 350TL uygun ben 2 sene önce 250TL ye almıştım 6790'ı.
Hangi oyunları oynayacağınıza göre değişir ETS2, LOL, SKYRIM gibi oyunları rahat oynarsın ağır oyunlarda sıkıntı çekersin.

Geri
Yukarı