HD 6950 nasıldır?

Bulduğunuz AMD Radeon HD 6950 sizi üzmez 350 TL'ye bulduysanız alın derim kaçırmayın bence fiyatı çok uygun sizi üzmeyecektir o kart.

Teşekkürler. Yaklaşık 450-500W maksimum 250TL 2.el Güç kaynağı var mı acaba?
@Elektrikci_Hasan Alacağım kart, 2 Fanlı 1GB 256 bit modeli.

@die 1GB tek fan olan versiyonu çok güçlü değil. Eski kartlar bunlar nasıl kaldıramadığı oyun yok? GTA5 gibi basit bir oyunda ayar yükseltemiyorsun. AC Odssey veya Exodus gibi oyunları sen düşün. Zamanının güzel kartlarıydı şimdi OC yapılmayacaksa oldukça kuvvetsiz. Çift fanlı olan modeller değilse O.C da kurtarmıyor bu sefer ısıyı kontrol edemiyorsun.

Dediğin gibi ;

@Selares 350TL uygun ben 2 sene önce 250TL ye almıştım 6790'ı.
Hangi oyunları oynayacağınıza göre değişir ETS2, LOL, SKYRIM gibi oyunları rahat oynarsın ağır oyunlarda sıkıntı çekersin.
HD 6790 ile HD 6970'i karıştırıyor olmayın?

@Selares Bulabileceğin 2.El güç kaynakları güvenilir olanlar FSP500W veya TX450W olanlar ikisi de işini görür.
2 fanlı olan model ise O.C yapmadan dediğim gibi sıkıntı çıkarır gerekirse fan ayarını yükseltirsin biraz ses yapabilir ama O.C ile kullanacaksın eğer yapmazsan stok halde o güçsüzlüğü hemen hissedersin. Zaten vRAM 1GB olduklça kısıtlıyor. İşinize karışmak gibi olmasın ama 1050'yi satmasanız daha iyiydi.

@Selares bulabileceğin 2.el güç kaynakları güvenilir olanlar FSP500W veya TX450W olanlar ikisi de işini görür.
2 fanlı olan model ise O.C yapmadan dediğim gibi sıkıntı çıkarır gerekirse fan ayarını yükseltirsin biraz ses yapabilir ama O.C ile kullanacaksın eğer yapmazsan stok halde o güçsüzlüğü hemen hissedersin. Zaten VRAM 1GB olduklça kısıtlıyor. İşinize karışmak gibi olmasın ama 1050'yi satmasanız daha iyiydi.

Daha satmadım. Şu an hala kullanıyorum. Ama, Ryzen işlemcili anakart ve RAM alacağım için sanırım ki satmam gerekecek. Belki HD6950'yi al sat da yapabilirim eğer kurtarırsa. Maksimum ne kadara gider bu kart?

HD 6790 ile HD 6970'i karıştırıyor olmayın?
Aynen usta HD6790 benimki 🙂 Ama yine de günümüz için yetersiz kartlar. HD7970 aşağısı bakmamak lazım diyeceğim o da fiyatını hak etmiyor. Çok değişik bir piyasa çok değişik bir ekonomik durumumuz var.

@Selares Bu kartlar eski kartlar kolay satamazsın. 350'ye aldın 350'ye satarsın ama GTX10 serisini bugün koy yarın gider. O yüzden elindekini satma dedim al RAM eksik kalsın paran olunca alırsın.

Aynen usta HD6790 benimki 🙂 ama yine de günümüz için yetersiz kartlar. HD7970 aşağısı bakmamak lazım diyeceğim o da fiyatını hak etmiyor. Çok değişik bir piyasa çok değişik bir ekonomik durumumuz var.

@Selares bu kartlar eski kartlar kolay satamazsın. 350'ye aldın 350'ye satarsın ama GTX10 serisini bugün koy yarın gider. O yüzden elindekini satma dedim al RAM eksik kalsın paran olunca alırsın.

1638992096549.png

Kartın fotoğrafı bu hocam.

@die 1GB tek fan olan versiyonu çok güçlü değil. Eski kartlar bunlar nasıl kaldıramadığı oyun yok? GTA5 gibi basit bir oyunda ayar yükseltemiyorsun. AC Odssey veya Exodus gibi oyunları sen düşün. Zamanının güzel kartlarıydı şimdi OC yapılmayacaksa oldukça kuvvetsiz. Çift fanlı olan modeller değilse O.C da kurtarmıyor bu sefer ısıyı kontrol edemiyorsun.

Dediğin gibi ;

@Selares 350TL uygun ben 2 sene önce 250TL ye almıştım 6790'ı.
Hangi oyunları oynayacağınıza göre değişir ETS2, LOL, SKYRIM gibi oyunları rahat oynarsın ağır oyunlarda sıkıntı çekersin.
Şu anda 350 TL 6970 için gayet uygun bence 350TL'ye başka hangi ekran kartı alırsınız ki bu kartın yanından bile geçmez.

Sizce nasıl karttır hocalarım? Beni üzer mi? Yüksek ayar takıntım yok. GTX 1050'yi satacağımdan dolayı HD6950 alıyorum. Farkı çok hisseder miyim?
Öncelikle hayırlı olsun kartın temizliğini mutlaka kontrol edin fan sorunu ısınma sorunu daha önemlisi önceden işlem görmemiş olmasına dikkat edin.

1050'yi ne kadara satıyorsunuz hocam? Veya ortalama fiyatları nedir bu arada?

Bence 6950 yerine 7850 alın, tabii uygun fiyata bulursanız. Hem güç tüketimi iyi hem de daha performanslı.

HD6950 aldım. Yakın zamanda GTX 1050'yi satıp bisiklet alacağım. Kendi kartım olarak da, HD6950 kullanacağım. Fazla oyun girmiyorum zaten. PES 2021, Rocket League ve BeamNG Drive giriyorum çoğunlukla.

Yeni konular

Geri
Yukarı