Çözüm HD 7670M FPS sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Konumuz HD 7670M (Intel ekran kartı ile) sorun 20 FPS sabitlenmesi ve ekran kartının tam performans kullanılmaması. Bildiğiniz üzere bu ekran kartı oldukça eski bir kart ve yeni sürümlerde stabilize çalışmıyor.
Sorunun 2 tane çözümünü biliyorum ama ben sadece 1'ini denedim.

1. çözüm:

Win 10'da kalıp eski driver'i indirme:
Verdiğim videoda AMD'nin eski bir driver'i var AMD kaynaklı olmadığı için korkmayın yine AMD driver'i indiriyor leshcati araştırabilirsiniz bu tür sorunları çözmesiyle tanınıyor eğer Crimson driver'i yüklü ise DDU ile kaldırın ve bu kurulumu yapın(Bizzat ben tarafından denendi çalışıyor).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. çözüm:

Win 8.1 veya 7 dönme:

Bu sorunu yaşayıp araştırdıysanız bu çözümü biliyorsunuzdur FPS sorununu çözmediğini söyleyen yok fakat Win 10'dan eski bir sürüm olduğu için 1. yöntemi araştırdım ve öneririm ha ben illa ona güvenemedim Win 8.1 geçip son sürüm AMD driveri kullanacağım diyorsanız siz bilirsiniz.

2 çözüm sonucunda farklı FPS değerleri alabilirsiniz dediğim gibi 2. yi denemedim umarım yardımcı olur bir yanlışım veya bir sorununuz olursa yazmaktan çekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, dediğiniz şekilde DDU ile kaldırıp varsayılan seçeneklerle linkteki driver aracını çalıştırdım.
İndirilen klasörlerden AMD yazanı kurulumunu yaptım, Valorant'da ana menüde 19 FPS alan cihaz 140 FPS'e çıktı, GPU tam verimle kullanmaya başladı.
Cihaz bir arkadaşımın ve Valorant için yeni bilgisayar alacak durumu yoktu, bu driver sayesinde oyun içi 50-70 FPS arası akıcı şekilde değerler alıyor rehber için çok sağ ol.
AMD'yi de kullanıcıları bıraktığı bu durumdan dolayı kınıyorum.
NVIDIA gibi eski sürücülerine düzgün bi destek sağlamamış.

Son düzenleme:
Sürücüleri DDU ile kaldırdıktan sonra verdiğin linkten indirip kurdum. AMD yazan klasöre girip önüme ilk çıkan Setup kurulumunu yaptım ama Valorant'a girerken DX11 hatası alıyorum, Control Center'i açarken AMD Catalyst Control Center başlatılamıyor hatası alıyorum. Nasıl kuracağımı anlatır mısın? Bide yanlış hatırlamıyorsam bilgisayarı açtığımda sürücüler hatalı gibi bir hata alıyorum. @recaii

Dosya Ekleri

• amdss.png
    amdss.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 128
  • valoss.png
    valoss.png
    2,8 KB · Görüntüleme: 112
  • cccss.png
    cccss.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 104
Sürücüleri DDU ile kaldırdıktan sonra verdiğin linkten indirip kurdum. AMD yazan klasöre girip önüme ilk çıkan setup kurulumunu yaptım ama Valorant'a girerken DX11 hatası alıyorum, Control Center'i açarken AMD Catalyst Control Center başlatılamıyor hatası alıyorum. Nasıl kuracağımı anlatır mısın? Bir de yanlış hatırlamıyorsam bilgisayarı açtığımda sürücüler hatalı gibi bir hata alıyorum. @recaii

Merhaba, geciktiğim için üzgünüm sorun hala devam ediyor mu? İşlemi tekrar tekrarlamayı denediniz mi?

Kanka benim anlamadığım, DDU ve Crimson driver; bunlar ne? Anlamadım tam olarak. Bilgisayarda arama yaptığım zaman öyle bir şey çıkmadı.

Kanka benim anlamadığım, DDU ve Crimson driver; bunlar ne? Anlamadım tam olarak. Bilgisayarda arama yaptığım zaman öyle bir şey çıkmadı.

DDU, display driver uninstaller demek bilgisayarınızda değil de Google da arasaydınız keşke, DDU'yu indirdikten sonra bulunan driverinizi kaldırın ve verdiğim videonun açıklamasındaki Driver'leri kurun.

Geri
Yukarı