HD 7700, VRAM hızını değiştirince ekran titriyor

Critness

Megapat
Makaleler
4
Yer
Osmaniye/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı hız değiştirince (yükseltme veya düşürme fark etmiyor) ekran çıldırıyor sanki, çok titriyor. Kendi default hızında bir sorun olmuyor ama o da sürekli hata çıkarıyor WattMan ayarları sıfırlandı diye. Videosu da var, yardımcı olabilecek var mı? Monitör ve kablo değiştirdim, değişen bir şey olmadı. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında dahili arıza da olabilir. Eksik olan Windows güncellemesi varsa yapın. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırın. Daha sonra 21.4.1 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyin.

Ekran kartında dahili arıza da olabilir. Eksik olan Windows güncellemesi varsa yapın. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırın. Daha sonra 21.4.1 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyin.
Windows güncellemesi yaptım. Güvenli modda kaldırıp WHQL sürücüsünü de yükledim. Üstelik sadece 21.4.1 değil diğer WHQL sürücülerini de denedim. Orjinal hızında böyle bir sorun olmuyor. Nedeni ne olabilir?

Dediğim gibi donanımsal da olabilir.

Yazılımsal olsa çözülmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Donanımsal ise ekran kartı için arıza tespiti gerekir.

Yazılımsal olsa çözülmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Donanımsal ise ekran kartı için arıza tespiti gerekir.
Yapabileceğim herhangi bir fikriniz var mı?
Ekleme:Sorun yazılımsal olduğuna karar verdim. Nasıl karar verdiğime gelecek olursak şöyle diyelim. Oyunlarda farklı şekilde sıkıntı çıkarıyor fakat Valorant resmen sorunu söylüyor. Ama çözüm için hala yardıma ihtiyacım var.
Adsız222.jpg

LOL:Ekran donuyor 3-5 saniye sonra çöküyor.
CS:GO:Ekran donuyor ses devam ediyor.
Valorant:Ekran kartı sürücüsü çöktü hatası veriyor.
Ayrıca bu hatalardan sonra şu resimdeki hatayı veriyor. (Resim alıntıdır.)

Son düzenleme:
Yazılımsal olarak bildiğim yöntemleri söyledim. UV ile de hata veriyor demişsiniz. Valorant için sıkıntı olabiliyor. Rekabetçi oyunlar için Anti-Cheat yazılımları sıkıntı yapabilir.

Yazılımsal olarak bildiğim yöntemleri söyledim. UV ile de hata veriyor demişsiniz. Valorant için sıkıntı olabiliyor. Rekabetçi oyunlar için Anti-Cheat yazılımları sıkıntı yapabilir.
Şu anda bir şekilde MSI Afterburner ile çekirdek ve bellek hızını 100 düşürebilip kaydettim, sorun olursa cevap yazacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı