HD 7800 LoL'de 15 FPS veriyor

İşsizAdamFilan

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, açtığım başlık yanlışsa özür dilerim...

Şu anda kullandığım bilgisayar amcamın 7 yıldır kullandığı bilgisayar 4-5 aydır bende var, ve bilgisayar çok kötü.

BIOS ayarlarından enerji tasarrufu veyahut güç modlarını denedim yararı dokunmadı.

Film dahi izleyemiyorum mavi ekran verip duruyor.

LoL oynuyorum 15 FPS'in üstüne çıktığında şükür duası ediyorum ekran kartı dahil bütün sürücüler güncel kasanın içi pırıl pırıl.

İnternetten OC nasıl yapılır falan diye araştırdım onunda bir faydası dokunmadı.

450 GB D diskimde 350 GB'lık bir alan kullanıyordum belki ondandır diye her şeyi sildim bütün şifrelerim, hesaplarım, arkadaşlarım.

Gitti, ama sorun hala devam etti.

Sistem özelliklerim:

CPU türü: Quad Core AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3684 MHz (17 X 217)
Anakart Adı: ASUS M5A97 (2 PCI, 2 PCI-e X1, 2 PCI-e X16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Görüntü Bağdaştırıcısı: AMD Radeon HD 7800 Series (1 GB)
RAM: 8192 Megabayt (8 GB)

Bir de AID64 denen bir programda bu yazıyor:

3D-Hızlandırıcı: AMD Radeon HD 7850 (Pitcairn), OpenGL de olabilir bilemiyorum.

Bu bilgisayarı satsam ne kadar eder, hangi PC'yi alabilirim kasmadan FPS de 30-35 arası garanti edecek.

Para yetersiz kalırsa telefonumu satabilirim (200 TL).

Üşenmeyip MSI Afterburner indirin, ayarlardan işlemci kullanımı, RAM kullanımı, disk kullanımı, ekran kartı kullanımı ve hepsinin sıcaklığını açın, show on screen tikini açın hepsine ve 15FPS alırken klavyedeki prtsc tuşundan SS alıp buraya atın. Buradan sorunu tespit edebiliriz aşağı yukarı. Ayrıca tüm her şey bittikten sonra sisteminiz fena değil aslında ama yine de bir 64 Bit Win 7 kurmak sisteminize daha iyi gelecektir. Mavi ekran ise hiç normal değil bambaşka bir sorun. Sistem yetersiz diye mavi ekran vermez. Mavi ekranlar için ise lütfen şu işlemleri yapın. Minidump Dosyalarını Paylaşın sorununuzu para harcamadan çözeceksiniz muhtemelen sisteminiz oldukça güzel LoL'de 200 FPS almamanız için hiçbir sebep yok. Yüksek oyunları bile oynayabilirsiniz o PC ile. RDR 2'yi kastetmiyorum tabii ama gerçekten çok yüksek sistem isteyen oyunlar hariç her şey. %98'ini açabilmeniz lazım tüm oyunlar arasından kolayca.

Merhabalar, açtığım başlık yanlışsa özür dilerim...

Şu anda kullandığım bilgisayar amcamın 7 yıldır kullandığı bilgisayar 4-5 aydır bende var, ve bilgisayar çok kötü.

BIOS ayarlarından enerji tasarrufu veyahut güç modlarını denedim yararı dokunmadı.

Film dahi izleyemiyorum mavi ekran verip duruyor.

LoL oynuyorum 15 FPS'in üstüne çıktığında şükür duası ediyorum ekran kartı dahil bütün sürücüler güncel kasanın içi pırıl pırıl.

İnternetten OC nasıl yapılır falan diye araştırdım onunda bir faydası dokunmadı.

450 GB D diskimde 350 GB'lık bir alan kullanıyordum belki ondandır diye her şeyi sildim bütün şifrelerim, hesaplarım, arkadaşlarım.

Gitti, ama sorun hala devam etti.

Sistem özelliklerim:

CPU türü: Quad Core AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3684 MHz (17 X 217)
Anakart adı: ASUS M5A97 (2 PCI, 2 PCI-e X1, 2 PCI-e X16, 4 DDR3 DIMM, Audio, gigabit LAN)
Görüntü bağdaştırıcısı: AMD Radeon HD 7800 series (1 GB)
RAM: 8192 megabayt (8 GB)

Bir de aıd64 denen bir programda bu yazıyor:

3D-hızlandırıcı: AMD Radeon HD 7850 (pitcairn), OpenGL de olabilir bilemiyorum.

Bu bilgisayarı satsam ne kadar eder, hangi PC'yi alabilirim kasmadan FPS de 30-35 arası garanti edecek.

Para yetersiz kalırsa telefonumu satabilirim (200 TL).

Keşke hangi Windows sürümünü kullandığını yazsaydın. Eğer Windows 7 ya da Windows 10 kullanıyor isen bir de Windows 8 yükleyerek sistemin yükünü azaltarak oyun testine öyle girebilirsin. Optimizasyon yapmayı falan bilmiyorsan en güzel çözümün görev yöneticisinden kullanımlara bakıp boşta bile çok ise Windows sürümünü değiştirmen olacak. Ama tavsiyem önce arka plan uygulamalarını devre dışı bırak sonra Windows sisteminin bakımını temizliğini yap öyle oyuna gir.
Üşenmeyip MSI Afterburner indirin, ayarlardan işlemci kullanımı, RAM kullanımı, disk kullanımı, ekran kartı kullanımı ve hepsinin sıcaklığını açın, show on screen tikini açın hepsine ve 15FPS alırken klavyedeki prtsc tuşundan SS alıp buraya atın. Buradan sorunu tespit edebiliriz aşağı yukarı. Ayrıca tüm her şey bittikten sonra sisteminiz fena değil aslında ama yine de bir 64 Bit Win 7 kurmak sisteminize daha iyi gelecektir. Mavi ekran ise hiç normal değil bambaşka bir sorun. Sistem yetersiz diye mavi ekran vermez. Mavi ekranlar için ise lütfen şu işlemleri yapın. Sorununuzu para harcamadan çözeceksiniz muhtemelen sisteminiz oldukça güzel LoL'de 200 FPS almamanız için hiçbir sebep yok.

Hocam Windows 7 çok eski değil mi Windows 8.1 ona göre daha hızlı bence ve daha güzel.

Üşenmeyip MSI Afterburner indirin, ayarlardan işlemci kullanımı, RAM kullanımı, disk kullanımı, ekran kartı kullanımı ve hepsinin sıcaklığını açın, show on screen tikini açın hepsine ve 15FPS alırken klavyedeki prtsc tuşundan SS alıp buraya atın. Buradan sorunu tespit edebiliriz aşağı yukarı. Ayrıca tüm her şey bittikten sonra sisteminiz fena değil aslında ama yine de bir 64 Bit Win 7 kurmak sisteminize daha iyi gelecektir. Mavi ekran ise hiç normal değil bambaşka bir sorun. Sistem yetersiz diye mavi ekran vermez. Mavi ekranlar için ise lütfen şu işlemleri yapın. Sorununuzu para harcamadan çözeceksiniz muhtemelen sisteminiz oldukça güzel LoL'de 200 FPS almamanız için hiçbir sebep yok.

Hocam Windows 7 çok eski değil mi Windows 8.1 ona göre daha hızlı bence ve daha güzel.
Evet şu anda Windows 10 kurulu.

Bilgisayarının boştaki kullanımını buraya görev yöneticisinden ekran görüntüsü alarak ekler misin?
Evet şu anda Windows 10 kurulu.

Bilgisayarının boştaki kullanımını buraya görev yöneticisinden ekran görüntüsü alarak ekler misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı