HD 7800 sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

Z3D4N

Decapat
Daha fazla  
Sistemi toplayalı 1 ay oldu, 3 kez mavi ekran yedim. İlk mavi ekran normal bilgisayarda gezinirken oldu, ikincisi bilgisayar açıldıktan sonra masaüstü geldiği anda oldu ve üçüncüsünde bilgisayar açılırken direkt olarak mavi ekrana düştü. Minidump dosyalarına girdiğimde ise sadece 1 tane dosya vardı. Onun tarihi de son mavi ekran verdiği tarihti dosyayı ve sistem özelliklerini aşağıda belirttim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
Ryzen 5 3600 3.6-4.2GHz işlemci
HyperX Fury 2x8 3200MHz CL16 RAM
Gigabyte B450M S2H V2 anakart
SanDisk 500GB Ultra 3D M.2
AMD Radeon HD 7800 ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir işlem bu hataları tetiklemiş. Olay Görüntüleyicisi üzeriden sistem raporunuzu paylaşabilir misiniz?

Bir işlem bu hataları tetiklemiş. Olay Görüntüleyicisi üzeriden sistem raporunuzu paylaşabilir misiniz?

Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer paylaştım.

Sistemdeki PSU sorunlu gibi, sorun çözülmezse kabahati kendisinde arayacağız. HD Tune 5.75 indirip disklerin Health sekmesini paylaşın ve Vanguard kaldırın. Ayrıca BIOS'ta sanallaştırma açıksa şimdilik bi' kapatın.

Artı -1 Eksi
Sistemdeki PSU sorunlu gibi, sorun çözülmezse kabahati kendisinde arayacağız. HD Tune 5.75 indirip disklerin Health sekmesini paylaşın ve Vanguard kaldırın. Ayrıca BIOS'ta sanallaştırma açıksa şimdilik bi' kapatın.

HD Tune'yi kurdum yalnız healt kısmı boş olarak gözüküyor hiçbir bilgi yok sanallaştırma açık çünkü Android yazılım yaptığımız için onun açık kalması gerekiyordu sanırım

SSD ise normaldir. Vanguard'ı kaldırın ve sorun devam ederse sanallaştırmayı de bir süre kapatın.

CMD'den scf /scannow yaptım birkaç hata bulup onarmış sanırım çeviriden anladığım kadarıyla Vanguard'ı da kaldırdım sistem raporunu inceledim 1 ayda 6 kez mavi ekran hatası vermiş sadece son hatanın minidump dosyası vardı sizle paylaştığım gibi şu an sanallaştırmayı da kapatıyorum bir süre bekleyeceğim tekrar hata alırsam minidump dosyalarıyla tekrar konu açarım veya bu konu üzerinden tekrar paylaşırım eğer sorun PSU'dan falan çıkarsa garantisi varken değişim isterim yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı