HD 7850 bilgisayar LoL oynarken donuyor

onur karaman

Hectopat
Daha fazla  
Bigisayaramım 7 'den 8,1'e yükselttim. GTA 5 ve LoL oynuyordum. GTA 5'i bitirince sildim sadece LoL oynuyordum ama 8,1'e kaçtikten yaklaşık 2 3 hafta sonra LoL'e girince ekran bir anda gri renge döndü ve dondu reset atınca bilgisayar normale döndü. 2 günde bi olurken aynı sorunu gün içinde 3 kere üst üste yaşadım ve en sonunda reset atınca düzelmedi bilgisayar bir daha açılmadı. Kırmızı dikey çizgiler çıktı hatanın çözümünü ara falan yazıyodu tıkladım gene olmadı. Bilgisayar kararmış ekranla birlikte windows kurtarma bölümende kalıyor kafayı yiyecem resmen. PC özellikleri FX 6100 işlemci, m5a97 le r2,0 anakart, HD 7850 2 GB 256 bit GDDR5 ekran karti, samsung 320 GB 7200 RPM HDD, adigia 450 wat PSU 350-370 wat falan veriyor ve 2 tane de kasa soğutma fani var. 900 TL'ye topladığım bi sitem bu( 2, el ) sorun PSU'dan mı yoksa ekrankartı mı arızaladı bilmiyorum. Elimde gt 430 var onu takinca PC normale döndü ama ekran kartini güç yetiremediğinden olabilir mi acaba? Tahmin değil biliyosaniz yardim edin.

IMG-20160824-WA0001.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı arızalanmış durumda.Yıllar önce HD 55xx modelde aynı sorunu yaşamıştım.
Sebebi ise aşırı ısınma ve sogutucu pasifliğiydi.Ekranda kırmızı renkte olan çizgiler ekran kartinin GPU yani grafik işlemcisinin işleyemediği bölüm muhtemelen bellek arayüzünde data, arızalı bileşen nedeniyle hatalı yada eksik taşınıyor ve ortaya böyle bir görüntü çıkıyor.Tek çözüm yeniliktir malesef.

Ekran kartınız sorunlu, GT 430 ile sorun olmuyorsa 7850 arızalanmış.
ustam thermaltek 550 wat psu aldım win 7 ye geçtim sorun çözüldü yardımlarınız için teşekkür edrim

Ekran kartı arızalanmış durumda.Yıllar önce HD 55xx modelde aynı sorunu yaşamıştım.
Sebebi ise aşırı ısınma ve sogutucu pasifliğiydi.Ekranda kırmızı renkte olan çizgiler ekran kartinin GPU yani grafik işlemcisinin işleyemediği bölüm muhtemelen bellek arayüzünde data, arızalı bileşen nedeniyle hatalı yada eksik taşınıyor ve ortaya böyle bir görüntü çıkıyor.Tek çözüm yeniliktir malesef.
sorun psu danmış sanırım yeni psu aldım ekran kartına yeterince güç gelmeyinca sapıtıyo olabiir eski psum 450 wat ama 80 puls sertifikası yoktu

Eski bir konu ama bende de şu an 7850 var ve aynı sorunu yaşıyorum. Power'dan olduğunu düşünmüyorum, Sharkoon 650W 80 Plus Power var gayet yeterli ben çözemedim sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı