HD 7850 ekran kartım görüntü vermiyor

Alonecik

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım 3 4 ay önce arizalanmisti yine görüntü vermiyordu bilgisayarciya getirdim. PSU yeterli güç vermiyor dedi ve HDD de yanmış dedi PSU'dan dolayı HDD ve PSU'yu degistirdim sistem güzel çalıştı. Bu güne kadar güzeldi, 3 4 gün önce oyun oynarken veya masaüstünde dolaşırken bilgisayar donup ekran sinyal yok diyordu klavye ışıklarını AC kapat yapmaya calisinca olmuyordu yani donuyordu bilgisayar, şimdi 1 gün önce yine oyun oynuyordum ekran bir anda kahverengi oldu ve PC döndü. Kapat aç yapınca Windows logosunun orada 2 tane dikey kalın yeşil cizgiler belirdi ve Windows logosu gittikten sonra siyah ekrana geçiyor ekran ve öylece donuyordu. Ben kablodandir diye televizyona HDMI kablosuyla farklı kablo ile bağladım yine o çizgiler çıktı. Bu sefer güvenli modda girmeyi denedim güvenli modda bilgisayar girdi ama yine o 2 yeşil çizgi duruyordu, şimdi bugün ekran kartını çıkar tak yaptım ve bu sefer hiç ekran gelmiyor. Klavye ve farenin ışıkları yanmiyor ama kasa güç veriyor Ethernet kablosunu taktiğim zaman Ethernet aktif LED'i yanıyor. Sorun ne olabilir çözümü nedir?

Sistem.

İşlemci: i3 10100F.
Ekran karti HD 7850 1GB.
RAM 8 GB 2666MHz markasını bilmiyorum ama iyi bir markaydı.

PSU Cooler Master 600W.
Anakart H410M ex.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğinize göre ekran kartı sorunlu. Farklı ekran ve kablo ile de aynı sıkıntı yapması bunu gösteriyor. Sürücü kaynaklı olduğunu zannetmiyorum. Yine de DDU yöntemini kullanarak deneyebilirsiniz.

Reballing yapılabilir fakat kalıcı olanı bulmak zor. Ucuz da değildir.

Kalıcı çözüm için Reballing yapılması lazım sanırım, fırınlama yapmayı da deneyebilirsin, bir müddet idare eder seni.

Fiyat ortalama ne kadar olur reballing icin, ve DDU yapamıyorum çünkü bilgisayar açılmıyor, ekran gelmiyor yani artık Windows logosu da gözükmüyor, sadece fanlar dönüyor ve anakart ışıkları yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reballing maliyeti hakkında net bir bilgim yok.

Geri
Yukarı