Çözüldü HD 7850 ekrana görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LasfEn0

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingston 1666 MHz DDR3
SSD veya HDD modeli
Toshiba 500GB HDD
Ekran kartı
HD 7850 Sapphire
Anakart
Asus h61m-d
İşlemci
İntel İ3-3200
Gece bilgisayarı düzgünce kapayıp yattım yarın butona bastım, açılmadı. Ekran kartını çıkartıp onboardan denedim, olmadı. Hard diski söktüm, olmadı. RAM'leri çıkarttım; ilk 2. RAM'i 2. slottan söktüm, sistem çalıştı. O zaman slotta sıkıntı var dedim, 2. RAM'i tekrar 1. slota taktım, sistem çalışmadı. RAM da bozuldu herhalde dedim; 1. RAM'i 1. slota geri taktım, sistem çalışmadı. Tetikleme de olmadı.
Ekleme: Hard disk LED'i yanıyor, 5 saniye sonra sönüyor ve geri yanmıyor hard disk takılıyken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
En iyisi güvenilir bir bilgisayarcıya götürmeniz olacaktır.

PSU veya anakartda bir sıkıntı yokmuş BIOS'u resetleyince sorun düzeldi tamirci bana işlemci anakart kakalıyordu az daha diğer konulardada hemen bozulmuş veya yanmış diye tavsiye vermeden önce biraz düşünürseniz iyi olur konu kapatılabilir iyi akşamlar bütün foruma.
Çözüm: Eğer HDD ışığı sönüp bir daha yanmıyorsa konusu var Technopat'da BIOS sıfırlama ile ilgili bakabilirsiniz.
RAM'leri yumuşak bir silgiyle giriş yerlerinden hafifçe silin. Slotlarıda onlarla birlikte temizleyin. (Ben böyle çözmüştüm.)
1.RAM'i 2.slota takınca çalışıyor mu?

En iyisi güvenilir bir bilgisayarcıya götürmeniz olacaktır.

PSU veya anakartda bir sıkıntı yokmuş BIOS'u resetleyince sorun düzeldi tamirci bana işlemci anakart kakalıyordu az daha diğer konulardada hemen bozulmuş veya yanmış diye tavsiye vermeden önce biraz düşünürseniz iyi olur konu kapatılabilir iyi akşamlar bütün foruma.
Çözüm: Eğer HDD ışığı sönüp bir daha yanmıyorsa konusu var Technopat'da BIOS sıfırlama ile ilgili bakabilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı