HD 7850 OC sonrası çökünce zarar görür mü?

Henker_01

Picopat
Yer
Pc başında
Herkese merhaba, benim elimde Sapphire Dual X HD 7850 1 GB OC ekran kartı var.
MSI Afterburner ile izin verilen resmi hız aşırtmalara izin ver dedim ve ayarları sona çektim, oyuna girdim, birden sinyal gitti, fanlar son hız dönmeye başladı. Korktum, zaten benim salaklığım ama yeniden ekran geldi. Daha hiç kurcalamadım. İyi kötü bir kartım var. Daha da yapmam. Karta bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hiçbir şey olmamış, karta voltaj vermemişsiniz. Mevcut voltaj sınırları aşılmış, kart da güç alamayınca görüntüyü kesmiş. İster voltaj vererek tekrar yapın ( risklidir tavsiye etmem ), ister önceki yaptığınızın daha altında OC yaparak güvenle kullanın. Yeni OC yaptığınız için stabil olmama ihtimali çok yüksek, kullanırken sıcaklıkları kontrol etmeyi de ihmal etmeyin.

Zaten ATI HD serisi kartlar bozulma ihtimali yüksek olan kartlar ve genelde soğuk lehime düşebiliyorlar çok ısındığından. Dikkat edin derim, sona getirmeyin değerleri.

Aynı karttan yıllarca kullandım 860 MHz Core clock 1200 MHz Memory clock standart hızları olması lazım, ben çekirdek hızını 900 MHz, bellek hızını da 1250 MHz de sorunsuz voltajsız kullanıyordum. Bellek hızını fazla yükseltmeyin kart mavi ekran verir. Core clock ayarını da Max 950'ye kadar arttırmanızı tavsiye ederim ama test edin, sıcaklıkları kontrol ederek dediklerimi uygulayın, kartın maksimum performansını alırsınız. Voltaj vermeyin.

Zaten ATI HD serisi kartlar bozulma ihtimali yüksek olan kartlar ve genelde soğuk lehime düşebiliyorlar çok ısındığından. Dikkat edin derim, sona getirmeyin değerleri.
Yok zaten ısınma.
Aynı karttan yıllarca kullandım 860 MHz Core clock 1200 MHz Memory clock standart hızları olması lazım, ben çekirdek hızını 900 MHz, bellek hızını da 1250 MHz de sorunsuz voltajsız kullanıyordum. Bellek hızını fazla yükseltmeyin kart mavi ekran verir. Core clock ayarını da Max 950'ye kadar arttırmanızı tavsiye ederim ama test edin, sıcaklıkları kontrol ederek dediklerimi uygulayın, kartın maksimum performansını alırsınız.
Voltaj vermem daha hocam.

Bende ATİ Radeon 6350 HD ekran kartı var pasif soğutmalı oc yapmak istemiştim ekran kartına voltaj veremiyorum voltaj vermeden core clocku sonuna kadar çektim ama memory clock 465 mhzden sonra ekranda küçük pembe şeyler çıkıyor 440 da kullaniyorum oyunlardan +10-20 arası fps artışı oldu ama daha üstüne nasıl çıkabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı