HD 7850 Oyunlarda çalışmayı durdurdu hatası

Hac Bekir

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bütün oyunlarda çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Galiba ekran kartından kaynaklanıyor. Oyuna girdiğimde bazı resimler açılmıyor çünkü GTA 5, CS GO, ETS2 gibi oyunlar orijinal, güncel. Windows 10, windows 8.1 en güncel versiyon denedim yine aynı hata. Bıos'u bile fabrika ayarlarına aldım. Formatı da tam silerek yapıyorum. Driver'larım güncel ve tam yükleniyor. Ekran kartı ASUS HD7850 DC2T. SSD aldıktan sonra bu hata çıkmaya başladı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çıldırmak üzereyim.

Buralarda çözebilecek birilerine inanıyorum.

Öncelikle cihazda yük durumunda mı bununla karşılaştığınızı öğrenmeliyim, oyuna girdiğinizde direkt olarak mı bu hata ile karşılaşıyorsunuz yoksa bir süre sonra mı ? Eğer bir süre sonra ise ekran kartınızın uygulamasına girerek, overdrive bölümüne gelerek oradan aktifleştirip kartınızın hız değerlerinizi yavaş yavaş deneyerek azaltmanızı rica edeceğim sizden. Hata vermeyi kesene kadar azaltın, önce GPU clock deneyin bununla paralel olarak bellek sınırını da azaltın. Biraz zahmetlidir fakat chipsetinizde sorun olup olmadığını bu şekilde anlayabiliriz.

Öncelikle cihazda yük durumunda mı bununla karşılaştığınızı öğrenmeliyim, oyuna girdiğinizde direkt olarak mı bu hata ile karşılaşıyorsunuz yoksa bir süre sonra mı ? Eğer bir süre sonra ise ekran kartınızın uygulamasına girerek, overdrive bölümüne gelerek oradan aktifleştirip kartınızın hız değerlerinizi yavaş yavaş deneyerek azaltmanızı rica edeceğim sizden. Hata vermeyi kesene kadar azaltın, önce GPU clock deneyin bununla paralel olarak bellek sınırını da azaltın. Biraz zahmetlidir fakat chipsetinizde sorun olup olmadığını bu şekilde anlayabiliriz.
Ekran kartına herhangi bir yüklenme söz konusu değil. ETS2'de oyun penceresi açılıyor ilerlerken hata veriyor. Oyunu oynamışsanız ilk bölümde favori tır seçmemizi ister o bölümde tır resimleri gözükmüyor. Aynı oyunun crack versiyonunu rahat bir şekilde oynayabiliyorum. GTA 5'te 55MB'lık güncellemeyi yükledikten sonra oyun penceresi açılmadan hata veriyor. Ek olarak diğer söylediklerinizi biraz daha detaylı bir şekilde açıklarsanız uygulamaya geçebilirim. Teşekkür ederim.

Masaüstü sağ tık, Radeon Ayarları, Oyun, Global Ayarlar, Global OverDrive, Kabul et, oradaki değerleri biraz düşürün fan hızı hariç.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı