HD 7850'den 1050 Ti'a geçiş sonrası performans farkı hissedilir mi?

Bütçe
4 bin civarı

ÖzdemirBurak

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar bu iki kart arasındaki fiyat farkına değer mi yoksa 1050 Ti alıp geçeyim mi? Oynadığım oyunlar War Thunder, Path of Exile, Warframe ağırlıklı. Arada Rally oyunları oynarım güncel singleplay oyunlarla pek işim yok. ASUS HD 7850 kartım vardı bu oyunları rahat oynatıyordu ancak 9 senenin ardından artık yeter dedi ve aramızdan ayrıldı. Bunlarla bariz performans artışı alır mıyım?
ASUS CERBERUS GeForce GTX 1050Ti OC 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı - Gaming.Gen.TR

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar bu iki kart arasındaki fiyat farkına değer mi yoksa 1050 Ti alıp geçeyim mi? Oynadığım oyunlar War Thunder, Path of Exile, Warframe ağırlıklı. Arada Rally oyunları oynarım güncel singleplay oyunlarla pek işim yok. ASUS HD 7850 kartım vardı bu oyunları rahat oynatıyordu ancak 9 senenin ardından artık yeter dedi ve aramızdan ayrıldı. Bunlarla bariz performans artışı alır mıyım?
ASUS CERBERUS GeForce GTX 1050Ti OC 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı - Gaming.Gen.TR

İşlemcin ne?

Evet değer GTX 1650 almalısın en az bu devirde 1050 Ti 1 yıllık falan ömrü kaldı GTX 1650 daha uzun götürür farkı hissedersin.

Farkı hissedersin fakat bu kartlar bu paraları hak etmiyor 2.elden ucuza bulmaya çalışırsan daha iyi olur işlemcin ne?
İşlemcim i7 2600 3.4 ghz. boost ile uzun süre 4.20 de kullandm ama sonradan default ayarlara döndüm gerek olmadığı için. Malesef 2. el düşünmüyorum 2. el olanlarda zaten çok pahalı ve güvenemiyorum.
Fark elbette edilir fakat 2. elde temiz kart bak. Bunlar pahalı.
Üstat pahalı biliyorum ama 2. elde temiz olup olmadığını bilemiyorsun ki işte o yüzden gözümü karartıp bunlardan birini alacağım artık.
i7 2600. Darboğaz yaşatmaz diye düşünüyorum siz ne dersiniz? 8 gb de ram var 1080p bahsettiğim oyunlarda beni uzun süre daha götürsün yeter.

İşlemcim i7 2600 3.4 GHz. Boost ile uzun süre 4.20 de kullandm ama sonradan default ayarlara döndüm gerek olmadığı için. Maalesef 2. el düşünmüyorum 2. el olanlarda zaten çok pahalı ve güvenemiyorum.

Üstat pahalı biliyorum ama 2. elde temiz olup olmadığını bilemiyorsun ki işte o yüzden gözümü karartıp bunlardan birini alacağım artık.

i7 2600. darboğaz yaşatmaz diye düşünüyorum siz ne dersiniz? 8 GB de RAM var 1080p bahsettiğim oyunlarda beni uzun süre daha götürsün yeter.

i7 2600 GTX 1660'a kadar besler üstü sıkıntı bu attığınız kartları rahat şekilde alabilirsiniz ama bir tane daha 8 GB RAM eklerseniz çok daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı