HD 7870 Myst performans düşüklüğü

pcgurme1

Hectopat
Soruyu değiştirmek istiyorum sorunu anlamaya çalıştım ilk olarak. Oyunlardaki problemin ne olduğunu tam olarak anladım ama bunun normal olup olmadığından şüpheliyim. Dünkü sorunların herbirisinin sebebi : ''Uzaklık ayarlama seçeneği''.
Yani Far Cry 3 'te uzaklığı görmeyi 100 Metre felan yapınca ekran kartı FPS bi anda 20 - 30 FPS arası oynatmaya başlıyor. GTA 4 'te uzaklıktaki detayları görmeyi 100 yaptığımda ekran kartı resmen bitiyor.Birde Shadow açtığımda ve oyundaki botların yoğun olduğu yerlerdede FPS düşüşleri yaşıyorum.
Yani özetle herşeyi açıyorum bunları açamıyorum :
zazazazaz.png

fafafafak.png

(resimde bakmayın öyle yüksek olduğuna ben deneme yaparken çektim bunları)

Şimdi tek bir soru kalıyor benim için bu bir sorun mu? Yoksa alelade herkartın zorlandığı birşey mi ?

Monitör HP S2031a
FX6100
HD 7870 Myst

adsz4444.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapay zeka mı? Siz yapay zeka'yı çok yanlış anlamışsınız. Yapay zeka 30 adamın 60 adam olması falan değildir. Yapay zeka, oyunda bilgisayarın sizin yaptıklarınıza verdiği tepkidir. mesela düşmanın arkanızdan dolaşması hesap edebilmesi bir yapay zekadır.

En yüksek FPS'de nasıl akıcılık yok? Monitörünüz nedir? Bir video çekin de bakalım. Sorunu anlatamamaışsınız.

Konuyu yeniden düzenledim sorunu tam olarak anladığımı düşünüyorum konuyu düzelterek yeniden yazdım.
Şimdi tek bir soru kalıyor benim için bu bir sorun mu ? Yoksa alelade herkartın zorlandığı birşey mi ?

Filed of View açınca tabii ki FPS düşecek. Field of View görüş alanını artırır. Ne kadar çok artırırsan karta o kadar çok yük biner.
Cevabınız için teşekkür ederim bu konuyu açarken sorunun tam olarak ne olduğunu anlamamıştım. Biraz karışık oldu haliyle soruda saçma düzelterek anlattım ama gerçek sorunun o olmadığını anladım şimdi durumu anlıyarak düzgün bir konu açtım asıl sorun botlardaymış Konu burada :
https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/18811-7870-myst-botlar-pc-yi-kasiyor.html

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı