HD 7870 PC açıldıktan sonra görüntü gidiyor

Siontr

Hectopat
Arkadaşlar iyi forumlar hemen konuya gireyim geçen gün HD 7870 ekran kartımın çift fanı bozulumustu. Hiçbir yerde bulamadık bende bir arkadaştan tek fan aldım sogutucusu falan oldu karta onu taktık eve geldık taktık PC sürekli açılırken hata verdi çözemeyince format attık PC açıldı fakat yenıden baslatınca fan son hız calısıp goruntu gelmedı. Sorun drıverlarda olabılır dıye başladım yuklemeye ancak AMD programını yuklerken PC yenıden baslatılması gerek falan dedı baslat deyınce yıne aynısı oldu bende sıcaklıgı olcmek için yenıden açtım PC'yı fakat ekran kartının sıcaklık 47 dereceydı yenıden yuklemeye calıstım aynısı olunca tamam dedım ya harddisk bozuk ya da Power'da falan sorun var. Bugun yenıden açtım PC'yı ancak bu seferde PC acıldıktan 2-3 dk sonra ekran kartı ile ilgili bir hata verip goruntuyu kestı ve PC'ye reset attı ekran kartı fanı yıne hızlandı. Ben sorunu çözemedim yardımcı olabilecek var mı?

Sisteminizi ayrıntılı olarak yazabilir misiniz? Ekran kartınızın çift fanı da bozulduğuna göre ciddi hızlarda çalışmak zorunda kalmış olması muhtemel, bu da ekran kartınızın yüksek ısıya maruz kalmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor, doğru mudur? Ekran kartı fanınız bozulmadan önce ekran kartınızı tam yükte en fazla kaç derecelerde kullandığınızı hatırlıyor musunuz?

Sisteminizi ayrıntılı olarak yazabilir misiniz? Ekran kartınızın çift fanı da bozulduğuna göre ciddi hızlarda çalışmak zorunda kalmış olması muhtemel, bu da ekran kartınızın yüksek ısıya maruz kalmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor, doğru mudur? Ekran kartı fanınız bozulmadan önce ekran kartınızı tam yükte en fazla kaç derecelerde kullandığınızı hatırlıyor musunuz?
işlemci:Amd phenom x4 970 3.5 ghz Black Edition Ekran Kartı:Amd Radeon Hd 7870 2gb 256 bit Psu:600w Ana Kart:MSI 760GM-P23(FX) (MS-7641) Hdd:1TB Ram:12 gb ddr3

Geri
Yukarı