HD 7870 Sistem Ekranda Çizgi ve Yanıt Vermeme Sorunu

Predator41

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat Sosyal ailesi. Önceden de konu açmıştım bu olay ilgili ve kablolar ile oynayarak sorunu çözdüğümü belirtmiştim. Bu sorun tekrarlamaya başladı yeniden. %75 oyunlara vs. girdiğimde renkli çizgiler gelip PC yanıt vermiyor, %25 ise normal PC kullanımında karşıma geliyor. Arkadaşlar bu durumdan gerçekten ciddi derecede mutsuzum. Ekran kartım ASUS DCII HD7870 son versiyonu bakır soğutma borulu vs vs. Isı konusu gerçekten ekran kartımda hiç bulunmamakta. Boşta 28-30 oyunlarda yükte 40-55 arası geziniyor. Dedim macunla alakası olur mu diye macunum bitmişti bakkal amcanın dandik termal macunu 1 hafta dayanmamıştı. Gittim iyi performanslı bir macun aldım. Sıcaklıklar daha da düştü. Boşta 25-30 arası takılıyorum. Yüke hiç gelemiyor bilgisayar. Dediğim gibi çizgiler vs. çıkıp PC kitleniyor. Arkadaşlar bunun çözümü nedir? Gerçekten yardıma ihtiyacım var. Donanımsal olarak hiç problem yokmuş gibi görünüyor. Bu hata önceden de olmuştu. Format attığımda düzelmişti ama her 1-2 hafta da bir formatla çözülecek bir iş değil bu, yardımlarınız için gerçekten teşekkürler şimdiden...

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kullanımının artmaması yani yük altına girmemesi bana biraz güç kaynağından kaynaklı gibi geldi. Kablolarla oynadığında sorun çözülmüş ise yüksek ihtimal ile sorun güç kaynağında. Yeterli gücü alamadığı için böyle sorunlar ortaya çıkıyor olabilir. Farklı güç kaynağı ile test etmeni öneririm.

GPU kullanımının artmaması yani yük altına girmemesi bana biraz güç kaynağından kaynaklı gibi geldi. Kablolarla oynadığında sorun çözülmüş ise yüksek ihtimal ile sorun güç kaynağında. Yeterli gücü alamadığı için böyle sorunlar ortaya çıkıyor olabilir. Farklı güç kaynağı ile test etmeni öneririm.
Elimde başka bir güç kaynağı yok başka bir çözümü var mı ?

Donanımsal bir sorun gibi geldi bana. Başka güç kaynağıyla test etmeden önce yapabileceğin tek şey DDU ile sürücüleri kaldırıp en son çıkan Crimson sürümünü temiz bir şekilde kurmak.

Donanımsal bir sorun gibi geldi bana. Başka güç kaynağıyla test etmeden önce yapabileceğin tek şey DDU ile sürücüleri kaldırıp en son çıkan Crimson sürümünü temiz bir şekilde kurmak.
Şu an bilgisayarımda Crimson sürümü yüklü durumda hata yine tekrar etmekte ama birazcık daha azaldı ekran problemi.

Sorun nedense çözülmüş durumda nedenini bilmiyorum konuyu kapatabiliriz. Öncedende aynı sorun hakkında yannış konular açmıştım onlarıda kapatabilirsek çok hoş olur teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı