HD 7870 siyah ekran ve görüntü geç gelme sorunu

Alp Bereket

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
ASUS HD 7870 kartımla başlıkta belirttiğim sorunu son 3 gündür yaşamaktayım. Kafasına göre belirsiz aralıklarla ekran 2-3 saniye siyah olup geri geliyor sanki alt+TAB yapılmış gibi. Kartı aldığımdan beri ASUS GPU Tweak uygulamasıyla silent/gaming modlarında kullanıyorum. Ağır yük altında 58 dereceyi geçmemekte boşta 27 derece ile çalışıyor. Stress testine soktum herhangi donma takılma yok. PUBG oynarken yapıyor, Chrome tarayıcıda gezerken yapıyor bazen masaüstünde herhangi bir işlem yapılmıyor iken bile ekran gidip geliyor. 5 gün önce HDMI kablom bozulunca en ucuzundan bir HDMI kablo(7.5₺) aldım. Acaba HDMI kablonun kalitesizliğinden mi kaynaklanıyor? Kaynaklanıyorsa neden aldığım gün sorun çıkartmadı?Bu sorun olurken monitörün power ışığında değişme olmuyor sabit yanıyor. Yarın VGA kablo alıp deneyeceğim. Sizin çözümlerinizi de duymak isterim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı