HD 7870 ve Pentium G3220

• Konuyu başlatan MertSafaOzdeMr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
M

MertSafaOzdeMr

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben kendime sistem toplayacağım ama ondan önce kuzenime sistem topladık biraz param gitti ve şimdi HD5450 kullanıyor idarelik bu işlemcinin yani G3220'nin kaldıracağı en yüksek ekran kartı hangisidir HD7870 düşünüyoruz ama darboğazdan korkuyoruz.

Darboğaz falan olmaz. Intel'in son çıkardığı işlemcilerin teknik özellikleri hemen hemen aynı yani G serisi, i3 serisi, i5 serisi, i7 serisi hepsi hemen hemen aynı tek farkı performansı. Sen bu iki bileşeni kullanırsın fakat alacağın performans ona göre değişir. Örneğin i7 işlemcili bir sistemde biri oyunda ultrada 40FPS alıyorsa sen aynı oyunu anca yüksek ayarda açabilirsin.

Youtube'dan araştırma yapınca görürsün. Aşağıda birkaç video buldum, G3220 ve 7870 O.C ekran kartını kullanmış adam. Ayrıntılarda video'nun altında belirtilmiş ben sadece alınan FPS değerlerini yazdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

min 20-22fps
avr 56-58fps
max 60-62fp

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

min: 24 FPS
avr: 69-82 FPS
max: 110-122 FPS

min: 20-22 fps
Avr. 44-52 fps
max. 60-70 fps

Min. 10-12 fps
Average 25-34 fps
Max. 45-50 fps

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı