Çözüldü HD 7870 XT sistem görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Ekran kartını bilgisayarımdan temizlik için normal bir şekilde çıkardım fakat geri taktığımda görüntü vermedi.
Anakart üzerindeki hata ışığı 3-5 saniye yanıp sönüyor (HDMI - VGA) dönüştürücü kullanıyorum.
Bilgisayar çalışıyor ama görüntü yok.
Ekran kartı: Sapphire Radeon HD 7870 XT Boost 2 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer.

Eğer olmaz ise.
Ekran kartı arızalı olma ihtimali yüksek.
Tamam deniyorum

Kartın bağlantı noktasını kurşun kalem silgisi ile silin. Bunu yaparken dikkatli olun devrelere vb. çarpıp karta zarar verebilirsiniz. Aynı durumdaki bir bilgisayarı bunu yaparak ekran kartını kurtarmıştım. Eki Görüntüle 1438978
Tamam

Kartın bağlantı noktasını kurşun kalem silgisi ile silin. Bunu yaparken dikkatli olun devrelere vb. çarpıp karta zarar verebilirsiniz. Aynı durumdaki bir bilgisayarı bunu yaparak ekran kartını kurtarmıştım. Eki Görüntüle 1438978
Eğer.

Eğer olmaz ise.
Teşekkürler sorunum çözüldü Çözüm:

1 - Bios Sıfırlama.
2 - Onboard grafik işlemcisinin driver ini yükleyip güncelleme.
3 - Harici ekran kartının sürücüsünü kaldırma.
4 - Ekran kartını PCI-E ye takıp çalıştırma.
5 - Ekran kartının sürücüsü yükleme.
Sorunumu bu yolu izleyerek çözdüm .
Kablolarını doğru taktığından emin misin?
Ekran kartının üstündeki tozları da temizleyin. Eğer evde silgi varsa silgi ile kartın üstündeki, PCB'de yer alan tozları hafifçe silin. Silgi artıklarını da üfleyerek silin. Ayrıca PCI Express bağlantı noktasını da silgi ile silin. PC'nin elektriğini kesip ekran kartını geri takın.
Ekran kartını komple sök imkanın varsa başka bir bilgisayarda dene bakalım...
Slotta mı bir sorun var acaba?
Tek tek parçaları test etmeniz gerek BIOS pilini çıkarıp 10 sn sonra tekrar tak ekran kartını söküp takabilirsin RAM'i tek tek söküp takıp dene. Kablolara bak gevşeklik var mı?

Eğer başka bir PC de deneme şansın varsa dene.

Kablolarını doğru taktığından emin misin?
Ekran kartının üstündeki tozları da temizleyin. Eğer evde silgi varsa silgi ile kartın üstündeki, PCB'de yer alan tozları hafifçe silin. Silgi artıklarını da üfleyerek silin. Ayrıca PCI Express bağlantı noktasını da silgi ile silin. PC'nin elektriğini kesip ekran kartını geri takın.
Ekran kartını komple sök imkanın varsa başka bir bilgisayarda dene bakalım...
Slotta mı bir sorun var acaba?
Tek tek parçaları test etmeniz gerek BIOS pilini çıkarıp 10 sn sonra tekrar tak ekran kartını söküp takabilirsin RAM'i tek tek söküp takıp dene. Kablolara bak gevşeklik var mı?

Eğer başka bir PC de deneme şansın varsa dene.
Garip olan şey şu galiba ekran kartını bilgisayarım tanımıyor çünkü harici kart takılı iken onboard çalışıyor .
Şu anda bilgisayarda ekran kartı takılı ve onborad çalışıyor ve onu kullanıyorum .
+ Bu çözümlerin hepsini denedim başka bilgisayara bağlayıp deneme dışında öyle bir imkanım yok .

Dene bakalım.

Kartın bağlantı noktasını kurşun kalem silgisi ile silin. Bunu yaparken dikkatli olun devrelere vb. çarpıp karta zarar verebilirsiniz. Aynı durumdaki bir bilgisayarı bunu yaparak ekran kartını kurtarmıştım.
1656783454176.png

Eğer.

Dene bakalım.

Eğer olmaz ise.

Eğer.

Eğer olmaz ise.
Tamam deniyorum

Tamam

Eğer.

Eğer olmaz ise.
Teşekkürler sorunum çözüldü Çözüm:

1 - Bios Sıfırlama.
2 - Onboard grafik işlemcisinin driver ini yükleyip güncelleme.
3 - Harici ekran kartının sürücüsünü kaldırma.
4 - Ekran kartını PCI-E ye takıp çalıştırma.
5 - Ekran kartının sürücüsü yükleme.
Sorunumu bu yolu izleyerek çözdüm .

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı