HD 8600/8700M AMD Ekran Kartını Aktifleştirme

Oğuzhan Alperen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ; ben yaklaşık bir yıldır Samsung Marka bir laptop kullanıyorum(WİNDOWS 10 ).
Amd Radeon HD 8600/8700M ekran kartı ve de İntel HD Graphics 4000 grafik kartına sahibim.Amd Catalyst Control Center'dan ayarlarını yaptım.Oynadığım oyunları yüksek performansa getirdim.Pil ayarlarının hepsini performansı en üst düzeye getir olarak ayarladım fakat oyunda amd ekran kartının aktifleştiğini sanmıyorum.Çünkü eskiden full grafik de oynadığım oyunda 200 civarında fps alırken artık grafiğini iyi ve orta ya kadar çektiğime rağmen 60 fps alıyorum ve de bu nadiren de olsa 20 lere düşüyor .Genelde 60 da sabit.

Radeon yazılım sürümüm

Radeon Software Version
16.3.2

Radeon ayarladında da sistem-donanım kısmında
Graphics Chipset
AMD Radeon HD 8600/8700M devre dışı yazıyor.

Kontrol ettim aygıt yönetcisinde aktif yazıyor.

Oyuna girince aktif yazıyor olabilir diye düşündüm ama oyuna girdiğimde de devre dışı yazıyor vede dediğim gibi artık 60 fps alıyorum.

Aktif olmuyorsa nasıl aktif edebilirim yada her hangi bir çözüm öneriniz varmı ?

(Lazım olur diye laptopun özelliklerinin ve de bir kaç ayarının ss lerini atıyorum.)
6.png
4.png
5.png
1.png
2.png
3.png

Attığım son ss de sağ üsteki kırmızı kısma bakarsanız dediğim gibi AMD Radeon HD 8600/8700M devre dışı yazıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı