HD 8610G sistem Valorant'ta 40 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

ŞenolGüneş

Hectopat
Yer
Bursa Nilüfer
Daha fazla  
RAM
2x4
Arkadaşlar normalde HD 8610G ve HD 8670M olmak üzere 1 dahili 1 harici karta sahibim. Normalde HD 8610G kartını kullanıyorum diye biliyordum. Hatta HD 8670M kartını kullanabilmek için bir sürü ayar denedim fakat olmamıştı ancak bugün MSI Afterburner ile HD 8670M kullanımına baktım ve kullanılıyordu. Normalde kullanılmıyordu. HD 8610G'ye baktığımda %0 kullanımdaydı. Yani bu harici ekran kartını kullanıyor demek oluyor diye biliyorum. İnternette oyun testlerine baktığımda benden 2-3 kat daha fazla FPS alıyorlar. Ben Valorant'ta 40 FPS zor alıyorken testlerde 100 FPS'leri görüyor. Sıcaklık değerleri işlemci 85 derecelerde. Evet yüksek ama düşüremiyorum. Düşürmeyi deneyince FPS çok düşüyor. Ekran kartı kullanımı %70-90 arası değişiyor. Sıcaklığı 50-75 derece arası değişiyor. Normalde 900 MHz'de çalışması gerekiyorken sıcaklık yükselmesin diye sistem otomatik 400 MHz`e çekiyor. Evet biraz karmaşık anlattım fakat anlayışla karşılayın. Çünkü sinir ediyor düşük FPS. Ne yapmam lazım? Termal macun ya da içini açıp temizleme gibi imkanım yok. Laptopun içi açılmıyor. Neden bilmiyorum. Sizin tavsiyeniz nedir? Desteğinize çok ihtiyacım var. Uyduruk bile olsa fikrinizi sunmayı unutmayın. Şimdiden teşekkürler.

İyi güzel, sorunun ekran kartı kullanılmaması olmadığını anlamışsınız. En azından 10 sayfa boyunca size bunu açıklamak zorunda kalmayacağız.

Öte yandan ısınma sorununu çözmeden performans beklemeyin. Cihazın içini siz açamıyorsanız teknik servis açabilir. Fiyat almadan vermeyin ama.

İyi güzel, sorunun ekran kartı kullanılmaması olmadığını anlamışsınız. En azından 10 sayfa boyunca size bunu açıklamak zorunda kalmayacağız.

Öte yandan ısınma sorununu çözmeden performans beklemeyin. Cihazın içini siz açamıyorsanız teknik servis açabilir. Fiyat almadan vermeyin ama.
Hocam servise gönderme şansım yok. Ailem uğraşmaz. Zaten sistemi eski yaklaşık 9 yıllık. Herhangi bir ayarı yapmam gerekir mi? Güç planında Yüksek performansı seçemiyorum yoksa çok ısınıyor. Eğer seçersem işlemci kullanım yüzdesini %80 civarına çekmek zorunda kalıyorum.

Aygıt yöneticisinden HD 8610G`yi kaldırırsam sorun çözülür mü? Yoksa daha çok mu sorun yaşarım?

Geri
Yukarı