HD 8670M yanında sarı ünlem gözüküyor

SalehHasanov

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
500 GB HDD
Ekran kartı
Intel HD 4000, Radeon HD 8670M
Anakart
Intel HM76 Express
İşlemci
Intel Core i3-3217U (1.8 GHz, 3 MB cache, 2 cores)
Merhaba. Benim bilgisayarın ekran kartı AMD Radeon HD 8670M (HP kendi sitesinde laptopun modelinde de AMD Radeon HD 8670M yazıyor) ama AMD Radeon HD 8670M desteklemiyor. Laptopa format attıktan sonra da aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcısı yerinde ekran kartının yanında sarı ünlem oluyor. Driver Booster'la da güncellemeye çalıştım kendim el ile de AMD sitesinden driveri indirmeye çalıştım ama driveri kurduktan sonra bilgisayarın performansı 1 FPS'e düşüyor çok kasıyor donuyor. Ekran kartını (AMD Radeon HD 8670M) kaldırdığımda ise sorun çözülüyor. Şu an laptopa Intel HD 4000 indirdim sorunsuz çalışıyor ama benim laptopun da ekran kartı AMD Radeon HD 8670M. Kısaca bunun nedeni ve çözümü nedir? Neden kendi ekran kartını desteklemiyor da Intel HD 4000 destekliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ne idüğü belirsiz, Driver Booster veya türevleri veya benzerleri program kullanma.

En güzeli DDU ile sürücü kaldır. Sonra AMD'nin resmi sitesinden, ekran kartına uygun, WHQL ibaresi olan driverı indir.

FPS olayına da gelince, tahminimce oyunlarda böyle bir sorun oluşuyor, bunun sebebi de muhtemelen oyunlarda AMD ekran kartına geçiş yapamaması, Intel kullanması.

Yeni konular

Geri
Yukarı