HD Graphics 3000 DirectX 11 nasıl yapılır?

KegeY

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Playstation 5 😋
Meslek
Öğrenci
Merhaba, benim PC'de Intel HD Graphics 3000 var n. Ormalde internette DirectX 11 diye gözüküyor ama benim bilgisayarda 9 ve ayrıca Intel ekran kartına desteği çekmiş. Nasıl DirectX 11 yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef bu donanımsal bir özellik. Sonradan eklenmiyor. Bazı kartlar daha üst sürüm desteği alabiliyor fakat dikkat ederseniz pek çoğu tam olarak desteklemiyor. Özelliği tam olarak isteyen oyun veya programlar bu sebeple açılmıyor. Aynı durum DirectX 12 için de geçerlidir. Pek çok kart tam olarak desteklemiyor.

Hayır destekliyor. Valorant sistem gereksinimlerine ekran kartına bakın Intel ID Graphics 3000 altında Direct X 11 yazıyor.
Desteklemiyor.
Okudum 11.1 diyor sonra parentez içinde 10.1 diyor ama ben de 9 diyor onu on nasıl yapacağım ya da 11.

Hayır destekliyor. Valorant sistem gereksinimlerine ekran kartına bakın Intel ID Graphics 3000 altında DirectX 11 yazıyor.
Tam olarak desteklemiyor. Özellik seviyesi 10.1 olarak kalıyor ve tam olarak DirectX 11 isteyen oyunları açmıyor. Sosyal'de açılan pek çok konu var. Bakın derim.

Hayır GTA 5 Euro Truck 2 gibi oyunları açtım.
Yazdıklarımı okumadınız mı? Tam olarak DirectX 11 isteyen oyunları açmaz. Hepsini açmaz diye bir kural yok.

Tamam Direct'e X 11'i desteklemiyor 10 destekliyor değil mi o zaman ben neden DxDiag yazdığımda 9 olarak gözüküyor.

Windows 10.
i7 2630.
8 GB RAM.
Kendi sitesinde desteği Windows 10'a kestikleri için yükleyemedim.
Teşekkür ederim 10 oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı