Çözüldü HD Graphics 4000 OC yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Affansen

Hectopat
Makaleler
1
Dün termal macun değiştirdim ve sıcaklık 86 dereceyi geçmiyor. Ben de HD Graphichs 4000 kartıma OC yapmak istiyorum. ETS 2'de 5-10 FPS daha alsam kardır.
Şöyle bir görsel buldum:

1614327473464.png

Overclock edebilir miyim?

Çözüm
Tamam o zaman, başka yöntemlere bakayım.

Evet dizüstü.

İşlemci 2 gün önce sabit 103 dereceydi, 105 derecede kapanıyordu. Sorun olmadı kapanma açısından. 1-2 defa kapandı. :D

Yanma ihtimali derken?

Isınma olacaktır muhtemelen ama yanar mı bilmem.

Yani riskli mi?

Bu arada işlemcim 3.1 GHZ çalışıyor, o zaman %100 yük altında çalışırken 86 derece.
Hocam araştırmadan yaparsanız yanabilir, laptop ise ısı artacak ve 5FPS için değmez.
Evet, baya riskli.
Eğer kasa PC kullanıyorsan ekran kartı al gtx 1650 gibi.
Kasa olsa E-gpu uğraşmazdım. :D

Laptop kullanıyorum. X1 Carbon 1. nesil.
Hocam size göre HD4000 kötü ama şunlar da var,
HD Graphics By Trail var HD2000'den bile kötü.
HD GMA serisi 2008 çıkmış ama Gta Sa bile kasıyor.(Teyzemlerde var ve 30TL'lik ekran kartları daha iyi bundan.)
Aslında bazen düşünüyorum, neden elimdeki ile yetinmiyorum diye? 10 dakika sonra yine unutuyorum. İnsanoğlu doyumsuz. Ben 144FPS alsam da yine beğenmeyeceğim belki de. Hep daha iyisi olsun düşüncesi var hepimizde. Elimdekimin kıymetini bilmeye karar verdim.

Kasa olsa E-gpu uğraşmazdım. :D

Laptop kullanıyorum. X1 Carbon 1. nesil.

Aslında bazen düşünüyorum, neden elimdeki ile yetinmiyorum diye? 10 dakika sonra yine unutuyorum. İnsanoğlu doyumsuz. Ben 144FPS alsam da yine beğenmeyeceğim belki de. Hep daha iyisi olsun düşüncesi var hepimizde. Elimdekimin kıymetini bilmeye karar verdim.
Hocam şöyle bir şey var,
Durumuna şükret et ama bir yandan da şükretme.
İmkanları değiştiremiyorsan onları en iyi duruma getirmeyi çalışacaksın.
Hocam oyun oynarsanız uzun süreli oyunlar oynayın o zaman bilgisayarın ne kaldırmadığını dert etmiyorsun.(Dark souls 2 1 ayda bitirmiştim ne güzel zamandı.)

Hocam şöyle bir şey var,
Durumuna şükret et ama bir yandan da şükretme.
İmkanları değiştiremiyorsan onları en iyi duruma getirmeyi çalışacaksın.
Hocam oyun oynarsanız uzun süreli oyunlar oynayın o zaman bilgisayarın ne kaldırmadığını dert etmiyorsun.(Dark souls 2 1 ayda bitirmiştim ne güzel zamandı.)
ETS2 oynamaya çalışıyorum hocam, binlerce KM yol gitmeye başlıyorum, mobil tır oyunları gibi oluyor oyun. Sırf bu oyun için simülasyon aletleri yapmaya çalışıyorum kendi imkanlarımla, ama oyunu doğru düzgün oynayamıyorum. :D

ETS2 oynamaya çalışıyorum hocam, binlerce KM yol gitmeye başlıyorum, mobil tır oyunları gibi oluyor oyun. Sırf bu oyun için simülasyon aletleri yapmaya çalışıyorum kendi imkanlarımla, ama oyunu doğru düzgün oynayamıyorum. :D
Hocam ETS2 20FPS oynamaya çalışacağınıza grafikleri düşürüp 40FPS falan oynamak daha iyi olmaz mı?
Hocam ne kadar DLC var öyle ETS2'de.(Benim tek Dlc outlast whistlewor.)
Biz zamanında kardeşime 150TL'lik direksiyon falan almıştık hala çalışıyor ama şuan bunlar bile 500TL falan.

Hocam ETS2 20FPS oynamaya çalışacağınıza grafikleri düşürüp 40FPS falan oynamak daha iyi olmaz mı?
Hocam ne kadar DLC var öyle ETS2'de.(Benim tek Dlc outlast whistlewor.)
Biz zamanında kardeşime 150TL'lik direksiyon falan almıştık hala çalışıyor ama şuan bunlar bile 500TL falan.
Hocam SCS satın aldım denebilir.(!) :D
1614349814880.png

Direksiyon konusuna gelirsek, bit pazarından 1TL'ye Snopy direksiyon aldım, şu an onu 900 derece yaptım onunla oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı