HD Tune test sonuçları

sthtoremember

Hectopat
Yıllar öncesinden bad sector dolu olduğuna emin olduğum bir hard diskim var. Harici hard diskimi her yere taşımayayım, belki bu eski olanı bad sector olmayan yerden bölüp önemsiz birkaç dosya atarım diye düşünüp DVD-ROM yerine aparat ile taktım. HD Tune ile bad sector taraması yaptım ve bir tane bile bulmadı. Burada kesinlikle bir sorun olduğunu düşünüyorum çünkü diski önceden sistem kurulu kullanırken tarattığımda bir sürü bulmuştu, zaten o dönem kullanmak imkansızdı sağ tık yapıldığında bile PC donabiliyordu.

Kullanılmadığı bu 2-3 yıllık zaman diliminde kendi kendine onarılması durumu olmadığına göre nasıl bir yol izlemeliyim? İlk taktığımda Bilgisayarım'da gözükmedi. Disk yönetiminden birimi sil, yeni birim oluştur, NTFS olarak biçimle adımlarını uyguladım. Başka nasıl taratmamı önerirsiniz?

Windows'daki araç ile taradım onda da sorun çıkmadı. Bunlara güvenmeli miyim?

Dosya Ekleri

• 22-Eylül-2018_17-43.jpg
    22-Eylül-2018_17-43.jpg
    100,5 KB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_8.jpg
    Screenshot_8.jpg
    23,9 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Health kısmında warning yazıyordu. Ama test sonuçları kesinlikle yanlış çünkü denemek için bazı işlemler yaptım disk üzerinde ve donma yaşadım çoğunda. Diski çıkardım bu şekilde kullanmayı düşünmüyorum.

Warning yazıyorsa birde donmalar oluyorsa o zaman öldü ölecektir. Kaç yıl oldu alalı?
2012 gibi alındı laptop içinde olan diskti. En başından beri donma problemleri vardı ama umursamadım pek kullandım öyle uzun süre, sonra donmalar çıldırtmaya başlayınca değiştirerek SSD'ye geçmiştim zaten.
Health kısmını atabilirmisin?

Maalesef hayır, diski çıkardım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı