HD Video için Ekran Kartı Çözümü

• Konuyu başlatan FX1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 676

FX1

Hectopat
Arkadaşlar, elimde iki masaüstü var. Birincisi yeni toplanmış iyi özellikli şimdiki piyasa değeri yaklaşık 9000-10000 tl arasında değişir, ikincisi ise ilk bilgisayarımdı hatırası var atamadım. :)

Eski olanda Pentium D D945 3.4 ghz işlemci - 533 mhz anakart - 2gb ram - 400 xilence watt psu var.

Sorum şu:

Yeni bilgisayarda kardeşimin yoğun işi olduğunda kendi zevkim için kullanamadığımdan ( oyunla ilgim yoktur sadece HD film ) film için eski PC'yi kullanıyorum. Ekran kartı çok eski asus 256 mb 128 bit değerinde haliyle HD film izlemek pek olası olmuyor.

1) HD video için ekran kartında bir son nokta var mıdır yani, belli bir modelden sonra yeni " Yeni PC'ye yakın görüntü alırsın amaç sadece HD film izlemek ise " diyebiliyor muyuz ?
2) Eski PC'ye uygun alınabilinecek en uygun kart hangisidir ?
3) Bazı eski model kartlarda UVD 3 desteği verilirken ( örneğin HD 6670 ) daha yeni nesil kartlarda sadece UVD okuyorum. UVD 3 daha yeni bir teknoloji değil midir ? UVD ile UVD3 arasında fark olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı