HD6870 fanı dönmüyor

JuanFranns

Centipat
Selamlar. Elimde Sapphire HD6870 model ekran kartı var, 2.el aldım.

Kart çalışıyor sıkıntı yok ama fanları dönmüyor. Aldığım kişi test ederken dönüyordu sıkıntı yokdu kartda ancak eve getirdiğimde işler farklılaştı.

Önce de HD5830 kullanıyordum daha fazla TDP'ye sahipti, PSU konusunda da sıkıntım yok yani.

Ama anlamsızca kartın fanları dönmüyor, ilk taktığımda çalıştı fanları hatta olması gerekenden daha hızlı.

Ondan sonra daha da çalışmadı fanlar ve şu an kart boşta(bu yazıyı yazarken) 56 derece :(

Ne yapabilirim acaba?

Buna sebep olan ne olabilir?

Dosya Ekleri

• asdfgadsg.jpg
    asdfgadsg.jpg
    20,8 KB · Görüntüleme: 45
Zamanında aynı kartı kullanmıştım. Kart yüke binince fanları çalışan kartlardan değil. Sisteme start verildiğinde dönmesi lazım fanın. Öncelikle kartın soğutucu bloğunu çıkarıp fan kablosunun soketini kontrol edin. Çıkmış ya da gevşemiş olabilir. Onun haricinde fanın dönmesini engelleyen fiziksel bir şey varsa temizlenmeli. Son olarak driverını silip en güncelini tekrar kurun derim.

Zamanında aynı kartı kullanmıştım. Kart yüke binince fanları çalışan kartlardan değil. Sisteme start verildiğinde dönmesi lazım fanın. Öncelikle kartın soğutucu bloğunu çıkarıp fan kablosunun soketini kontrol edin. Çıkmış ya da gevşemiş olabilir. Onun haricinde fanın dönmesini engelleyen fiziksel bir şey varsa temizlenmeli. Son olarak driverını silip en güncelini tekrar kurun derim.

Şu an driverini tekrar kuruyorum, kartın fanının dönmesini engelleyecek fiziksel bir etmen de yok.
Belki de fanın kablosunda sıkıntı vardır.
Yük altında deneyin genel olarak kartlar belli bir sıcaklığa gelmeden dönmüyorlar benim ki oyun açmadığım sürece dönmüyor.

Doğru da bir deneyin o olasılığı çıkaralım aradan :D

Yok hocam, maalesef bu kart o özelliğe sahip değil, start verir vermez dönmesi gerekiyor :(

Yeni konular

Geri
Yukarı