HD7770 Pentium e6500 Darboğaz ?

Rocqer

Hectopat
Yer
Samsun, Turkey
Daha fazla  
Beyler Penitume6500 işlemcim var. 4gb da ram var. Yeni ekran kartı almayı düşünüyorum. Amd Hd7770 uygun geldi. Alsam güncel oyunları medium high'da oynayabilir miyim? Birde işlemci darboğaz yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız ekran kartı 256 bit değil 128 bit. Benim şuan kullandığım kart nvidia gt9500 128bit 1gb bunda bir sorun olmuyor.

Saat hızlarını karşılaştır anlayacaksın. Ayrıca senin yeni alacağın kart gddr5 senin elindeki gddr3 çok fark edecek zaten bir karşılaştır farkı göreceksin.
Ayrıca şöylede bir örnek verebilirim benim elimde önceden e4300 işlemci vardı ekran kartı aldım. Gt630 2gb 128 bit oyunları ultrada oynuyordum. Bf4 high ayarlarda sonra dedim bu kart böyleyse daha yüksek bir kart alayım. Hd5870 superoverclock alıp eve geldim taktım oyun high ayarlarda bile kasıyor. İşlemciyi yükselttim i5 yaptım şuan ultrada oynuyorum :D Gerisi sana kalmış.

Bence işlemcini en az i3 yapman lazım. Yoksa dar boğaz kaçınılmaz. İllaki alacaksan giriş seviye veya orta seviye bir kart al ileride işlemcini değiştirirsin örnek asus hd7790 gibi.

İkinci el bir ekran kartı al, sıfır alacaksan da işlemciyi yükselt zira o işlemcinin dar boğaz yapmayacağı ekran kartları gddr3 ekran kartları gt630 bulursan çok iyi bir performans sunar, asus marka tavsiyem.

bence işlemcini enaz i3 yapman lazım yoksa darboğaz kaçınılmaz illaki alacaksan giriş seviye veya orta seviye bir kart al ileride işlemcini değiştirirsin örnek asus hd7790 gibi.
Ben şuan İntel Pentium Haswell G3220 işlemci ile HD 7790 kullanıyorum. Sorun yok. Darboğazın birazda monitör ile alakası var. Burayı oku.

Oyunlarda İşlemci Darboğazı Nedir? | Technopat Sosyal

ikinci el bi ekran kartı al, sıfır alcaksanda işlemciyi yükselt zira o işlemcinin darbogaz yapmayacagı ekran kartları gddr3 ekran kartları gt630 bulursan çok iyi bir performans sunar, asus marka tavsiyem.
Ne alakası var ? Bunla alakası yok.

Oyunlarda İşlemci Darboğazı Nedir? | Technopat Sosyal

Peki bu kartı aldım ileride de intel core 2 quad 8300 almayı düşünüyorum 2.el o zaman sorun çıkar mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı